Konto firmowe ranking to spis zawierający sprawdzone i bezpieczne miejsca, w których młody przedsiębiorca może założyć konto dla swojej firmy. Sprawdź nasze rady i dowiedz się, jak wybrać odpowiednie konto firmowe i na co warto zwracać szczególną uwagę! 

Wybierając najlepsze konto firmowe ranking, pozwala szybko zorientować się w dostępnych możliwościach i ofertach. Wiele banków oferuje nowym klientom dogodne warunki, opiekunów oraz dodatkowe benefity. Na co rzeczywiście warto zwrócić uwagę, żeby wybrane konto było wygodne i bezproblemowe przez wiele lat?

Czy konto firmowe jest obowiązkiem każdego przedsiębiorcy?

Wiele osób posiada prywatne konto osobiste i zastanawia się, czy zakładanie drugiego jest koniecznością. Dodatkowe formalności związane z zakładaniem rachunku firmowego zniechęcają wiele osób, zwłaszcza w przypadku pierwszych przedsiębiorstw. 

Niemniej jednak każdy przedsiębiorca jest zobowiązany do podania numeru rachunku bankowego, którego celem będzie regulowanie należności nie tylko z innymi przedsiębiorcami oraz klientami, ale przede wszystkim z Urzędem Skarbowym oraz Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. 

W tym celu wiele osób wybiera założenie odrębnego konta jedynie do wykonywania operacji firmowych. Przepisy dotyczące jednoosobowej działalności gospodarczej tego jednak nie wymagają. Prowadząc firmę w pojedynkę lub przebywając na samozatrudnieniu, nie ma się obowiązku zakładania dodatkowego konta firmowego. 

Kto jest zobowiązany do posiadania konta firmowego?

Konto firmowe ranking pozwala wielu przedsiębiorcom zapoznać się z aktualną ofertą banków. Choć osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą lub mikroprzedsiębiorcy są zwolnieniu z obowiązku posiadania odrębnego konta firmowego, warto mieć na uwadze, że pozostałe firmy są do tego zobowiązane.

Jeśli w ciągu poprzednich dwóch lat obrotowych zatrudniałeś więcej niż dziesięciu pracowników lub roczny obrót netto ze sprzedaży i wykonywanych usług przekroczył dwa miliony euro, wedle prawa wyklucza Cię z grona przedsiębiorców mikro, czyli grupy zwolnionej z tego obowiązku.

W jakim celu przedsiębiorca otwiera rachunek firmowy?

Konto firmowe ranking zawiera listę banków, w których przedsiębiorcy mogą zakładać konta firmowe. Celem takich rachunków jest wykonywanie wszelkich operacji finansowych w celu prowadzenia działalności gospodarczej. Mogą być to zarówno przelewy wykonywane do kontrahentów, otrzymywane od klientów, a także kwestie związane z zatrudnionymi pracownikami, administracją, a przede wszystkim Urzędem Skarbowym oraz Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Konto tego typu jest opcją bardzo wygodną oraz przejrzystą. Pozwala na uporządkowanie wielu obszarów oraz jasne rozdzielenie posiadanych środków.

Na którym etapie zakładania firmy konieczne jest konto firmowe?

Najlepsze konto firmowe to etap, który przedsiębiorcy wykonują na etapie zakładania firmy. Chcąc rozliczyć się z Urzędem Skarbowym lub ZUS-em konieczne jest podanie numeru konta bankowego.

Założenie konta firmowego umożliwia zachowanie dla siebie konta osobistego.

Ranking kont firmowych — na co warto zwracać uwagę?

Konto bankowe kierowane do firm powinno być przede wszystkim dopasowane do potrzeb danej branży. Doskonałym wyborem będą banki oferujące osobistego opiekuna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj