Aktualnie wybór lodówki jest bardzo trudną decyzją do podjęcia. Dzieje się tak, ponieważ na rynku znajdziemy ogromną ilość rozmaitych modeli. Jedne różnią się od siebie bardziej, inne jedynie detalami. Urządzenia te wyposażone są w wiele dodatkowych funkcji, posiadają różnorodną kolorystykę oraz wymiary. Sprawdź, jak mądrze wybrać lodówkę i zapewnić sobie komfort użytkowania!

Lodówki wolnostojące — rodzaje

Lodówki wolnostojące to spora różnorodność w wyborze. Służą do przechowywania żywności i są nieodzownym elementem wyposażenia każdej kuchni. Lodówka wolnostojąca może występować w kilku różnych typach, które determinowane są liczbą drzwi. Wyróżniamy lodówki jednodrzwiowe, lodówki dwudrzwiowe, czyli chłodziarko zamrażarki, lodówki typu multi door czy french door. Obecnie jedno urządzenie tego rodzaju może posiadać aż czworo drzwi.

Lodówki jednodrzwiowe to kwestia kilkuset złotych, aby znaleźć tę właściwą. Małe lodówki wolnostojące posiadają zaledwie kilka półek i balkonik do chłodzenia napojów. Sprawdzają się w domkach letniskowych czy bardzo małych kuchniach. Duże lodówki wolnostojące to znacznie większa pojemność użytkowa komory chłodzącej, jak i zamrażarki. Warto bardzo dokładnie rozejrzeć się po oferowanych sprzętach, aby zdecydować się na najlepszy! Zajrzyj na stronę https://www.sferis.pl/lodowki-3323.

Dlaczego dużą popularnością cieszą się lodówki do zabudowy?

Lodówki przeznaczone do zabudowy dedykowane są osobom, które chcą ładu w swojej kuchni. Nie każdemu podobają się metaliczne lub całkiem białe drzwi od sprzętów AGD. Jeśli chcesz, aby Twoja dwudrzwiowa lodówka nie była widoczna z zewnątrz, postaw na lodówkę do zabudowy!

Strona otwierania drzwi — jak ją wybrać?

Lodówki dzielą się między sobą ze względu na stronę otwierania drzwi. Jedne posiadają drzwi prawe, a drugie lewe. Konkretny wybór zależał będzie od tego, w którym miejscu w kuchni ma stanąć lodówka. Lepszym rozwiązaniem będzie, jeśli urządzenie będzie otwierać się do kuchni, aniżeli poza kuchnię — np. wnętrzem w stronę salonu, gdzie każdy będzie mógł sprawdzić jej zawartość. Sprawa wygląd inaczej w lodówkach trzy- lub czterodrzwiowych.

Współczesne technologie i dodatkowe funkcje lodówek

Nowoczesne lodówki to spora ilość nowoczesnej technologii, która ma służyć użytkownikowi. Wśród najczęściej wymienianych znajdziemy filtr oraz powłokę antybakteryjną, system filtracji powietrza, technologię dwóch obiegów i aktywną konwersję. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, takie jak oświetlenie LED, dozownik wody czy kostkarka do lodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj