Meble ogrodowe w salonie – czy to szalony pomysł? Być może, jednak jest to całkiem ciekawe rozwiązanie. Wśród różnorodnych propozycji aranżacji, corocznie zmieniających się trendów wnętrzarskich, a także zachęty, aby nie brać się eksperymentów, zastosowanie mebli typowo ogrodowych we wnętrzach salonowych, może przynieść nieoczekiwanie całkiem ciekawe efekty. Powiew lata w środku zimy, komfort użytkowania, wizualna lekkość – to tylko część atutów, które można dostrzec podczas wyposażania salonu w ogrodowe meble. Jak jednak dobrać te odpowiednie? Te, które faktycznie będą się wpisywały w charakter salonu?

Zalety, które warto wziąć pod uwagę

Zanim wybierzemy konkretne produkty, które wprost z ogrodu mają trafić do salonowego wnętrza, przyjrzyjmy się atutom takiego rozwiązania. Przede wszystkim to oryginalny wystrój, nieporównywalny do żadnego innego.

Zastosowanie topowych mebli ogrodowych w salonie sprawia, że nawet szara i ponura jesień zostaje nieco rozświetlona i staje się znacznie łatwiejsza do zniesienia, gdy można wygodnie się rozsiąść w rattanowym fotelu. Mroźna zima wydaje się być za to cieplejsza, a krajobraz zza okna cudownie kontrastuje z nowoczesnością i ciekawą formą technorattanowych mebli ogrodowych, oczywiście w salonowym wydaniu.

Na tym jednak nie koniec. Weźmy pod uwagę trwałość, żywotność i wytrzymałość mebli ogrodowych, np. z oferty https://bazkar.pl/, które trafiają do domowych salonów. Produkty odporne na uszkodzenia mechaniczne i działanie warunków atmosferycznych, w domowych pieleszach poradzą sobie wprost doskonale.

Jak dobrać meble ogrodowe do salonu?

Zanim dobierzemy meble ogrodowe, które na dłużej zagoszczą w naszym salonie, weźmy pod uwagę charakter tego wnętrza, już stworzoną aranżację bądź projekt wystroju, który ostatecznie ma tu zostać uzyskany. Inspiracji oraz wiedzy, czym się charakteryzują poszczególne wystroje wnętrz, można poszukać na stronie https://ihome24.pl/.

Uwzględnijmy także metraż salonu, nasłonecznienie tej przestrzeni. Nie zapominajmy o spójnym charakterze całego mieszkania czy domu, aby uniknąć niepożądanego wrażenia chaosu, niedopasowania, a wręcz kiczu.

Z tworzyw sztucznych czy naturalnych?

Do wyboru mamy meble ogrodowe z tworzyw sztucznych oraz naturalnych. Które będą lepszym wyborem do salonu? To zależy. Wiklinowe czy rattanowe meble ogrodowe są wizualnie lekkie, a ich plecionka bardzo ciekawa. Drewno lubimy za charakterystyczne usłojenie, ciepłe odcienie, a do tego trwałość. Są one jednak masywniejsze, ciężkie, więc może im brakować mobilności.

Metalowe meble ogrodowe to propozycja do loftów czy salonów industrialnych. Plastikowe, szczególnie w różnych wybarwieniach, ożywiają salonowe wnętrza. Technorattanowe są zaś kompromisem pomiędzy nowoczesnością i trwałością oferowaną przez meble z tworzyw, a wizualną lekkością i naturalnym charakterem, które znajdujemy w meblach z surowców naturalnych.

Pojedyncze elementy i całe zestawy

Pamiętajmy o tym, że salonowy wystrój nie musi w całości składać się z mebli ogrodowych. Możemy wybrać zarówno komplet, który będzie służył do wspólnego spożywania posiłków na co dzień, jak i narożnik uzupełniony o miękkie poduszki, który znajdzie swoje miejsce w strefie wypoczynkowej. Ciekawie będzie się także prezentował podwieszany fotel, który zagości np. w kąciku czytelniczym i będzie stanowić kontrast do typowych mebli salonowych. Możliwości jest naprawdę całkiem sporo!

Znajdźmy równowagę między meblami ogrodowymi, a charakterem salonu, na którym najbardziej nam zależy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj