Park jest miejscem, w którym po ciężkim dniu można odciąć się od miejskiego zgiełku i odpocząć w otoczeniu przyrody. Wiele osób preferuje wówczas spacery lub bieganie. Niektórzy jednak uwielbiają ławki miejskie, na których można przysiąść, poczytać książkę, czy po prostu pomyśleć. Jeżeli właśnie szukasz odpowiednich mebli parkowych, koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią wpisu.

Ławka drewniana czy metalowa?

Zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, że meble parkowe muszą znieść wiele. Dlatego trzeba zastanowić się, z jakiego materiału powinny być wykonane. Idąc do parku zapewne nie raz widziałeś stoły i ławki drewniane, żeliwne lub betonowe.

Ławka stalowo drewniana do parku – ławka parkowa

Szukając najlepszego rozwiązania, warto wziąć pod uwagę miejsce, w którym mają się znaleźć. Na tej podstawie można dobrać materiał, który najlepiej się sprawdzi. Jedna z propozycji, która na pewno przypadnie do gustu estetom ceniącym sobie wysoką jakość wykonania będzie ławka stalowo-drewniana Zeus. Solidna podstawa oraz awangardowa konstrukcja tego modelu sprawia, że doskonale sprawdzi się w nowoczesnych parkach i ogrodach. Dzięki możliwości montażu z pomocą kołków ławkę można zamocować do podłoża na stałe. Całkowita długość ławki, która wynosi 180 cm, sprawia, że może na niej wypoczywać spokojnie kilka osób jednocześnie. Połączenie stali i drewna pozwala zachować awangardowy wygląd, ale także odpowiednią wytrzymałość konstrukcji.

Ławka betonowa – ławka betonowa z drewnianym siedziskiem

Ławki betonowe, choć nie zawsze wyglądają elegancko, często zamawiane są do parków. Mając to na uwadze, przygotowaliśmy dla Was propozycje, które dzięki połączeniu z drewnem, są nie tylko wytrzymałe, ale prezentują się także bardzo efektownie. Jednym z modeli, który szczególnie przypadł do gustu użytkownikom, jest ławka betonowa z siedziskiem i oparciem drewnianym 1,5 m – 2 m. Jest to klasyczna ławka betonowa, jaką można spotkać w każdym parku, wyróżniająca się na tle innych elegancką, drewnianą obudową. Takie rozwiązanie sprawia, że każdy chce na niej przysiąść. Drewno nadaje jej niezwykłego ciepła. Wysokiej jakości surowce, z których ją wykonano pozwalają zamontować ławkę w miejscach o bardzo dużej intensywności użytkowania. Elementy betonowe wspomniane ławki wykonane zostały z betonu najwyższej klasy C40/50, który dodatkowo jest zbrojony stalą. Betonowa podstawa wykonana została w technologii „betonu płukanego”, który został pokryty dodatkowo kamieniem płukanym. Warto podkreślić, że można ją wykonać z betonu architektonicznego, jeśli użytkownik tego sobie życzy. Część drewniana wykonana jest z drewna świerkowego, którego grubość wynosi 4 cm. Pokryto jest dwukrotnie lakierobejcą, dzięki czemu jest w stanie przetrwać w różnych warunkach atmosferycznych.

Jaką ławkę parkową wybrać?

Jaką zatem ławkę parkową wybrać? Oferta sklepów specjalistycznych jest bardzo bogata. Należy jednak pamiętać, żeby w pierwszej kolejności stawiać na trwałość produktu. Choć wrażenia estetyczne w takim miejscu są ważne, dobrze wykonana i zabezpieczona ławka parkowa będzie bezpieczna dla użytkowników. A to jest najważniejsze!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj