odmrażanie szyb

Jednym z najbardziej przerażających zadań podczas mroźnych zimowych miesięcy jest oczekiwanie na odmrożenie szyby. Rozmrażanie może być czasochłonne i powodować marnowanie paliwa, a użycie skrobaka nie zawsze jest skuteczne, wymaga dużej ilości siły mięśni i może prowadzić do przemarznięcia rąk.

To łatwe do wykonania rozwiązanie może oczyścić przednią szybę w mniej niż minutę i sprawić, że szybko wyruszysz w drogę. Wystarczy zmieszać 1/3 części wody z 2/3 części izopropylu lub alkoholu. Wlej roztwór do butelki z aerozolem, a rano spryskaj nim przednią szybę. Lód zniknie natychmiast. Roztwór można również rozpylać na uchwyty i drzwi samochodu, jeśli są zamarznięte. Nadal jednak trzymaj skrobak pod ręką, ponieważ może być konieczne zdrapanie nadmiaru kawałków lodu. T

Sprawdza się to, ponieważ izopropyl nie zamarza, dopóki nie osiągnie temperatury 53°C poniżej zera. Dlatego możesz również trzymać butelkę z aerozolem w samochodzie, nie martwiąc się, że zamarznie w nocy.

Kolejna rzecz do zapamiętania: upewnij się, że nadal regularnie myjesz i woskujesz swój samochód, jeśli rozpylasz roztwór na części samochodu, która jest malowana. Nawet jeśli roztwór nie dotyka bezpośrednio farby, jeśli jest często używany, może to spowodować jego erozję.

Więcej w artykule na moto-blog.pl: https://moto-blog.pl/jak-sprawnie-odmrozic-szyby-w-samochodzie/

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj