drzwi do łazienki

Drzwi łazienkowe są często pomijane, gdy w rzeczywistości odgrywają bardzo ważną rolę w aranżacji wnętrza pomieszczenia i w stworzonej w nim atmosfery. Ponieważ jest to przestrzeń użytkowa, nacisk kładzie się głównie na funkcjonalność i wszystko, co dekoracyjne, zajmuje drugorzędną pozycję. Drzwi łączą w sobie te dwie kategorie, ich rozmiar i funkcję, pozwalając na to, aby były zarówno funkcjonalne, jak i estetycznie przyjemne lub w jakiś sposób stymulujące. Poniżej znajduje się krótki opis dla serii typów drzwi, które można znaleźć w łazienkach.

Urocze drzwi przesuwne

Przesuwane drzwi przesuwne mogą sprawić, że każda przestrzeń będzie przyjemna i przytulna, również w łazience. Są one dostępne w różnych wzorach i mogą być dopasowane do różnych dekorów. Szczególnie wspaniałym pomysłem jest zastosowanie drzwi przesuwnych do oddzielenia sypialni od łazienki.

Drzwi chowane w ścianie oszczędzające miejsce

Drzwi kieszonkowe powracają, a ich cechy charakterystyczne sprawiają, że są idealnym wyborem dla łazienek. Ponieważ nie otwierają się, ale raczej wsuwają się w ścianę po otwarciu, drzwi kieszonkowe pozwalają zaoszczędzić miejsce w łazience, dając więcej miejsca na inne elementy funkcjonalne.

Proste drzwi panelowe

Jest to najczęściej stosowany typ drzwi wewnętrznych i można rozpoznać drzwi panelowe po kwadratowych lub prostokątnych wzorach, jakie posiadają. Mogą one sięgać od jednego dużego panelu do kilku małych. Ich prostota, popularność i wszechstronność pozwala im wyglądać naturalnie w wielu miejscach.

Klasyczne drzwi francuskie

Drzwi francuskie wiszą na zawiasach po obu stronach ościeżnicy. Mogą być używane w wielu różnych miejscach i mogą być dopasowane do różnych stylów. Chociaż nie są zbyt popularne w łazienkach, mogą stać się punktem centralnym dla tej przestrzeni, pozwalając jej się wyróżnić.

Drzwi z paneli szklanych

Drzwi tego typu posiadają kawałek szyby w miejsce panelu, co w zasadzie daje drzwiom okno. Takie drzwi mogą mieć jeden lub wiele paneli szklanych ułożonych we wzór.

Można również zastosować pojedynczy duży panel szklany, w którym to przypadku drzwi wyposażone byłyby w drewnianą ramę i szklany środek. Szkło może być oszronione, aby zapewnić większą prywatność lub drzwi mogą być wyposażone w kurtynę, która zakrywa okno.

Drzwi szklane mleczne

Szkło mleczne jest często stosowane w łazienkach w postaci paneli kabin prysznicowych lub drzwi. Szkło zachowuje przestronny i lekki wygląd, a jego struktura zapewnia prywatność pomieszczenia. Drzwi ze szkła matowego mogą mieć różne style i mogą otwierać się i zamykać na różne sposoby.

Źródło: Drzwi do łazienki – jak wybrać najlepsze?

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj