Bitcoin to cyfrowa waluta, która cieszy się coraz większą popularnością. Osoby, które chciałyby dokonać zakupu kryptowalut, nie zawsze jednak wiedzą, jak mają to zrobić. Jak kupić bitcoiny?

Bitcoin to waluta wirtualna, która wykorzystuje sieć komputerową do potwierdzania zakupów między użytkownikami. Do przechowywania bitcoinów służy cyfrowy portfel kryptowalut znajdujący się na smartfonie lub komputerze. Duża popularność kryptowalut sprawia, że wiele osób chciałoby kupić cyfrową walutę. Gdzie można kupić bitcoiny.

Kantory kryptowalut – jak kupić bitcoin?

Choć kupno waluty kojarzy się z kantorem, na rynku kryptowalut panują trochę inne zasady. Jako że bitcoin ma formę cyfrową, nie można dokonać kupna ani sprzedaży bitcoina w zwykłym kantorze. Istnieją jednak specjalne kantory wirtualnych walut, gdzie można nabyć lub sprzedać bitcoiny. Podobnie jak w tradycyjnych kantorach – warto kupić walutę tam, gdzie jest najtaniej, a sprzedać tam, gdzie najdrożej. Każdy kantor bitcoin ustala własny kurs, który trzeba sprawdzać, aby dokonać korzystnej transakcji. Przed zakupem musisz założyć i zweryfikować konto w wybranym kantorze, a następnie wybrać walutę, którą chcesz kupić oraz kwotę, za jaką chcesz kupić kryptowalutę. Za bitcoiny możesz zapłacić przelewem, kartą płatniczą lub Blikiem. Kantory kryptowalut działają przez całą dobę, zakupu można więc dokonać o dowolnej porze. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak kupić bitcoin, zajrzyj na stronę: odkryjbitcoin.pl.

Jak kupić bitcoiny na giełdzie kryptowalut?

Choć najłatwiej kupić bitcoiny w kantorze kryptowalut, nie jest to najbardziej opłacalna opcja. Z kantorów często korzystają osoby początkujące, które niewiele jeszcze wiedzą o giełdach kryptowalut, jednak to właśnie na giełdzie można nabyć bitcoiny w najlepszej cenie. Osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z kryptowalutami, powinny wybrać platformę, która jest przyjazna dla początkujących. Z kolei osoby, które dobrze znają rynek kryptowalut i mają doświadczenie w inwestowaniu, mogą postawić na giełdy kryptowalut, które umożliwiają jak najlepsze wykorzystanie swojej inwestycji. Aby kupić bitcoiny na giełdzie, trzeba założyć i zweryfikować konto, a następnie zasilić je wybraną walutą – bitcoinami, złotówkami, euro lub dolarami. Kolejnym krokiem jest zakup bitcoinów za wybraną kwotę. Giełda kryptowalut pobiera prowizje od transakcji. Ich wysokość zależy od konkretnej giełdy, warto więc zapoznać się z tabelą prowizji przed dokonaniem transakcji. 

Czy można kupić bitcoiny za gotówkę?

Bitcoin to wirtualna waluta, a przy jej zakupie wykorzystuje się najczęściej płatności online. Nie oznacza to jednak, że nie można kupić bitcoinów za gotówkę. Jednym ze sposobów jest po prostu doładowanie konta na giełdzie kryptowalut, dokonując wpłaty w jednym z oddziałów Poczty Polskiej. Można też znaleźć osobę lub firmę, która sprzedaje kryptowaluty za gotówkę. W takiej sytuacji należy osobiście wręczyć pieniądze kontrahentowi, który w zamian przekaże nam specjalny kod. Należy go wpisać na odpowiedniej stronie i wymienić na bitcoiny, które trafią do naszego portfela kryptowalut. W internecie bez problemu znajdziemy osoby, które chcą sprzedać bitcoiny bez pośrednictwa giełd i kantorów. Takie transakcje są w pełni legalne. Aby sprawdzić opinie o kontrahencie, warto korzystać z serwisów, które udostępniają informacje o sprzedawcach i opinie użytkowników, którzy korzystali z ofert. Jako że istnieje kilka sposobów kupna kryptowalut, każdy może znaleźć najlepszą metodę dla siebie i dokonać szybkiej transakcji w sieci bitcoin. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj