Pożyczki bez BIK to szybki i wygodny sposób na uzyskanie chwilowego zastrzyku gotówki. Do jej otrzymania nie są konieczne długie formalności i skrupulatne sprawdzanie historii kredytowej. Sprawdź nasze rady i dowiedz się, na czym polegają tego typu pożyczki! 

Pożyczki bez BIK są swego rodzaju szansą dla osób młodych, niemających żadnej historii kredytowej i stałych zarobków, ale również dla tych, którzy borykają się już z zadłużeniami. Ze względu na warunki spłaty, pożyczki tego typu są przyznawane bez weryfikacji zdolności kredytowej oraz historii kredytowej.

Jakie informacje znajdują się w Biurze Informacji Kredytowej?

W trakcie sprawdzania BIK banki tradycyjne mają wgląd w szereg danych na Twój temat. Przede wszystkim, w Biurze Informacji Kredytowej znajdują się wszelkie dane osobowe. Niemniej jednak kluczowe są wszystkie informacja na temat przeszłych kredytów. Mogą być to zarówno kredyty konsumenckie, hipoteczne, jak i sprzęty wzięte na raty.

Wśród tych danym znaleźć można datę udzielenia kredytu, jego rodzaj, a także wiele bardzo dokładnych szczegółów. W BIK-u znajdują się informacje na temat liczby oraz wysokości rat za wszystkie posiadane kredyty, ich waluta, ale także terminowość ich spłaty. Zła historia kredytowa dokumentująca opóźnienia wpływa na późniejsza zdolność kredytową, a także na szanse uzyskania kolejnych środków.

Dlaczego posiadanie historii w BIK ma wpływ na przyznawanie kredytu?

Pożyczki bez BIK są dla osób niemających historii kredytowej lub mającej ją złą. Wynika to w dużej mierze ze sposobu podejmowania decyzji o przyznaniu kredytu. Chcąc uzyskać zgodę na kredyt tradycyjny w klasycznym banku, konieczne uzyskanie wysokiej liczby punktów.

Wynikają one z takich czynników jak m.in. terminowość spłaty poprzednich zobowiązań. Bardzo ważne jest także dotychczasowe korzystanie z kredytów konsumpcyjnych oraz kart kredytowych. Jeśli wszelkie limity są regularnie osiągane, bank może uznać to za zbyt duże ryzyko, zwłaszcza jeśli nie są one terminowo spłacane.

Podobnie sytuacja wygląda z osobami, które zbyt często wnioskują o kredyt i otrzymują decyzje odmowne. Pozytywnym czynnikiem jest jednak umiarkowane korzystanie z kredytów i regularne spłacanie rat.

Jak przebiega tradycyjne wnioskowanie o kredyt?

BIK pożyczki to rozwiązanie dla osób, które nie chcą lub nie mogą wnioskować o tradycyjny kredyt. W trakcie ubiegania się o kredyt w banku należy przedstawić swoją historię, informacje na temat zarobków, pracy oraz sytuacji rodzinnej. Dodatkowo proces rozpatrywania wniosków jest dość czasochłonny.

Czym różni się pożyczka od kredytu?

Firmy pożyczkowe, oferujące pożyczki bez BIK, takie jak finansowy market zwykle nie są bankami. W tym przypadku nie ma konieczności informowania pożyczkodawcy o celu, na który potrzebne są środki. Równie niepotrzebne są rozbudowane formalności oraz weryfikowanie historii kredytowej.

Pożyczki są również o wiele bardziej wygodnym sposobem na uzyskanie koniecznych środków. Można podjąć je zarówno telefonicznie, jak i przez Internet.

Kredyt jest natomiast świadczeniem udzielanym wyłącznie przez banki.

Jak określa się wysokość zdolności kredytowej?

Pożyczki bez BIK są rozwiązaniem kierowanym głównie do osób, którym zależy na czasie oraz nie mają odpowiedniej zdolności kredytowej.

Tradycyjne banki sprawdzają historię kredytową i na jej podstawie, wraz z wiekiem, płcią, liczbą dzieci oraz rodzajem wykonywanej pracy określają zdolność kredytową. Jest to bardzo skomplikowany proces, który w każdym banku może przebiegać minimalnie inaczej.

Czy pożyczki online są bezpiecznym i legalnym sposobem na uzyskanie środków?

Oferta pozabankowych firm pożyczkowych jest bardzo szeroka i gwarantuje szybki otrzymanie potrzebnych pieniędzy. Zwykle nie ma nawet konieczności udawania się do stacjonarnych punktów, wiele z takich umów można zawrzeć telefonicznie lub za pośrednictwem internetowego formularza.

Firmy oferujące takie pożyczki działają legalnie, lecz warto dokładnie zapoznać się z treścią zawieranej umowy. Znajdują się w niej takie informacje jak liczba rat, termin ich spłaty oraz oprocentowanie. Dzięki temu jeszcze przed podjęciem decyzji wiesz, jakie koszty będą się wiązały ze spłaceniem zobowiązania.

Jak działają pożyczki pozabankowe bez konieczności historii kredytowej?

Pożyczki bez konieczności weryfikacji historii kredytowej to chwilówki, umożliwiające szybki zastrzyk gotówki bez zbędnych formalności. Zwykle wystarczy dowód osobisty i kilka minut rozmowy telefonicznej.

Następnie podaje się konto bankowe, na które wpłyną pożyczki bez BIK.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj