Wybór odpowiedniej osłony okiennej to trudne zadanie. Producenci wypuszczają na rynek wiele produktów i co jakiś czas pojawiają się ciekawe nowości. Wydawać by się mogło, że w takim razie tradycyjne żaluzje stracą na popularności.

Jednak jak się okazuje, cały czas mają swoich zwolenników. Dzieje się tak z kilku powodów. Sprawdź, dlaczego warto wybrać żaluzje jako element aranżacji okiennej i które będą najlepiej pasować do urządzanych przez Ciebie wnętrz.

Żaluzje – dlaczego warto wybrać je do domu lub mieszkania

Żaluzje, obok rolet są bardzo chętnie wybierane jako osłona okienna do domów lub mieszkań. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na ich wysoką estetykę. Szczególnie na tym polu wyróżniają się żaluzje z drewnianymi lamelami, które mogą być wykonane w niemalże dowolnym kolorze. Pełną gamę dostępnych kolorów możesz zobaczyć na stronie producenta np. tutaj: https://www.karnix.pl/zaluzje-drewniane-50mm-4889.html. Dzięki temu dobrze będą prezentować się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach. Warto tutaj wspomnieć, że żaluzje dobrze też chronią przed nasłonecznieniem wnętrz. To sprawia, że chętnie wykorzystywane są w sypialniach, ale i salonach czy gabinetach. Bardzo często żaluzje są też wybierane do aranżacji wnętrz lokali użytkowych. Dużą zaletą takich produktów jest również to, że są stosunkowo łatwe w utrzymaniu czystości oraz wytrzymałe. Można je użytkować przez długie lata bez obawy o zniszczenie.

Żaluzje z drewnianymi lamelami – doskonała ochrona przed słońcem i wysoka estetyka

Jednym z najchętniej wybieranych rodzajów rolet są te wykonane z drewnianych lameli. Wyróżnia je przede wszystkim wysoka estetyka, która wpisuje się w założenia współczesnego minimalizmu. Jednak żaluzje te będą dobrze prezentować się również w klasycznych aranżacjach.

Ładny wygląd nie jest jedyną zaletą tego rodzaju żaluzji. Warto tutaj wskazać na to, że przy pełnym zaciągnięciu i zamknięciu doskonale chronią one przed nadmiernym nasłonecznieniem pomieszczeń. Z uwagi na to, że drewno ma właściwości termoizolacyjne, żaluzje stosunkowo dobrze chronią również pomieszczenia przed przegrzewaniem. Jest to przydatne szczególnie latem, a także w pomieszczeniach położonych od strony południowej czy na poddaszach.

Żaluzje drewniane – wygoda użytkowania

Żaluzje drewniane są cenione również ze względu na wygodę użytkowania. Wiele osób decyduje się na nie ze względu na to, że są łatwe w utrzymaniu czystości. Do ich pielęgnacji wystarczy delikatna szmatka. Żaluzje należy przecierać kurzu raz na jakiś czas. Kolejną kwestią jest możliwość sterowania nimi na kilka sposobów. Osoby lubiące klasyczną prostotę, mogą postawić na sterowanie ręczne. Jednak producenci przygotowali też coś dla miłośników nowoczesnych technologii. Jedną z propozycji jest możliwość sterowania żaluzjami przy pomocy pilota radiowego. Drugą natomiast skorzystanie z aplikacji na urządzenia mobilne, która umożliwia zdalne regulowanie poziomu zamknięcia żaluzji. Więcej informacji na temat tego rodzaju sterowania produktem, znajdziesz na stronie wiodącego producenta żaluzji drewnianych, firmy Karnix – https://www.karnix.pl/zaluzje-drewniane-9870.html.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj