Jesteś właścicielem letniskowej działki, na której znajduje się mały domek lub altana ogrodowa? Lubisz spędzać tam wolny czas, a latem nawet w niej nocujesz? Jeżeli tak, na pewno chcesz aby Twoja altana była wygodna, bezpieczna i zapewniała prywatność. To wszystko mogą ci zapewnić rolety do altany ogrodowej. Jeżeli nie myślałeś wcześniej o ich zakupie, postaramy się cię przekonać, że to słuszna decyzja. Podpowiemy również, jaki rodzaj rolet będzie najlepszym wyborem do altany. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie domowniczy.pl.

Bezpieczne i uniwersalne rolety zewnętrzne na wymiar

Pierwszym skojarzeniem ze słowem rolety są oczywiście aluminiowe rolety zewnętrzne, takie jak te instalowane w domach. Będą one bardzo dobrym wyborem do całorocznych domków letniskowych i lepiej wyposażonych altan ogrodowych, np. na rodzinnych ogródkach działkowych. Po pierwsze chronią one wnętrze przed promieniami słonecznymi, a także stratami ciepła. Poza sezonem są dodatkowym elementem zabezpieczenia altan, utrudniającym włamanie się do nich. Znajdujące się wewnątrz altan i domków meble ogrodowe oraz inne wyposażenie, może być łakomym kąskiem dla wszystkich osób, które szukają szybkiego i łatwego zarobku. Zewnętrzne rolety utrudnią im dostanie się do wnętrza altany i kradzież majątku.

Wewnętrzne rolety dzień noc

Kolejnym ciekawym, a do tego niedrogim rozwiązaniem są rolety wewnętrzne dzień noc, które można instalować bezinwazyjnie na ramie skrzydła okiennego lub bezpośrednio do ściany. To najczęściej wybierane rozwiązanie, jeśli altany ogrodowe są użytkowane sezonowo, głównie latem, a w pobliżu mogą znajdować się również inne tego typu budynku. Korzystanie z rolet dzień noc eliminuje potrzebę używania innych rolet, a także zasłon czy kotar. Wystarczy przesunąć roletę w ten sposób, aby paski układały się jeden pod drugim, a nikt nie będzie już mógł zajrzeć do wnętrza domku.

Rolety foliowe do altan niezabudowanych

Nie zapominamy również o altanach wzorowanych na wiaty, czyli takich, które tylko dół mają zabudowany, a górna część jest odsłonięta. I w ich przypadku można zainstalować rolety, a najlepsze będą przeźroczyste rolety foliowe, stanowiące alternatywę dla okna. Osłony tego typu wykonywane są na wymiar i można je zaciągać ręcznie lub za pomocą silnika elektrycznego. Szczególnie dobrze sprawdzają się jesienią i zimą, stanowiąc skuteczną barierę dla zacinającego deszczu i śniegu. Materiał, z którego są wykonane, ma ok. 1 do 2 mm grubości i jest odporny na promienie UV.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj