Przy pomocy płytek ceramicznych można odmienić każdą łazienkę. Płytki są powszechnie stosowanym materiałem wykończeniowym ze względu na łatwość pielęgnacji, doskonałe parametry techniczne i niesamowity wybór wzorów. Jakie warianty są szczególnie polecane? Co wybrać, aby łazienka zachwycała estetyką?

Biel zawsze pożądana – co zrobić, aby ją ożywić?

Biel jest kolorem, który sprawdza się we wszystkich pomieszczeniach. Stanowi doskonałe tło dla wyposażenia w różnorodnych barwach i wpływa pozytywnie na samopoczucie domowników. Wprowadza wrażenie lekkości i porządku, a na dodatek wizualnie powiększa pomieszczenia. Białe płytki ceramiczne warto wykorzystać w łazience, ale monochromatyczna przestrzeń może być nieco nudna. Można ją ożywić bez wprowadzania dodatkowych kolorów, wykorzystując płytki strukturalne. Stosuje się je np. do wydzielenia strefy kąpieli. Połączenie gładkich i pofałdowanych powierzchni zapewnia niesamowity efekt. Można również wprowadzić pastelowe akcenty, np. na jednej ze ścian, wokół lustra lub półki. Wymienione pomysły sprawiają, że łazienka nabiera oryginalnego charakteru.

Klasyczny kontrast – biel i czerń

Z bieli można korzystać na różne sposoby. Połączenie bieli i czerni jest ponadczasowe, a na dodatek nie istnieją żadne ograniczenia w kreowaniu przestrzeni za pomocą tych kolorów. Czystość koloru białego i głębia czarnej barwy mogą przybierać postać klasycznej szachownicy, ale płytki łazienkowe mogą być układane w bardziej przypadkowy sposób. To doskonałe rozwiązanie, aby wyodrębnić poszczególne strefy łazienki. Warto wykorzystać płytki o różnych powierzchniach: matowych, błyszczących i strukturalnych. Przy pomocy zaledwie dwóch kolorów można stworzyć wnętrze w wielu stylach. W podobny sposób można stosować płytki kuchenne.

Płytki w stonowanym kolorze i wyraziste akcenty

Stonowaną aranżację wnętrza zapewniają płytki w odcieniach bieli, beżu i szarości. Sprawiają, że w łazience panuje harmonia, ale dla niektórych osób mogą być zbyt nudne. Wówczas wystarczy dodać kolorowe akcenty. Mogą to być barwne płytki wokół lustra lub wyodrębniające np. strefę kąpielową. Wyróżniająca się kolorem obudowa wanny wprowadzi optymistyczny nastrój. Dobrym pomysłem jest korzystanie z dekorów. Wyrazisty wzór nie zajmie dużej powierzchni, a znacząco ożywia aranżację łazienki. Często producenci oferują konkretne dekory do danych płytek, co ułatwia ich wybór. Modne płytki w najróżniejszych kolorach proponuje https://www.paste-group.pl/. Odwiedzając salon płytek poznań, odkryjesz wiele fantastycznych możliwości.

Imitacja drewna – z czym łączyć?

Niewiele gatunków drewna wykazuje taką odporność na działanie wody, aby mogły być stosowane w łazience. Poza tym wymaga odpowiedniej pielęgnacji i impregnacji. Na szczęście teraz marzenia o łazience w drewnie łatwo spełnić. Płytki drewnopodobne mają doskonałe parametry techniczne, a wyglądem do złudzenia przypominają naturalny materiał. Śmiało można je łączyć z bielą, co pozwala uzyskać m.in. styl skandynawski, ale też z imitacją marmuru lub innych kamieni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj