Choć zawód przewodnika bez wątpienia jest ciekawy, a większość osób która go wykonuje pełna pasji, to jednak jego wykonywanie nie byłoby możliwe bez odpowiedniego wyposażenia. Jednym z niezbędnych elementów, który powinien mieć każdy przewodnik, jest funkcjonalny i niezawodny system audio-guide.

Co warto wiedzieć o audio-guide?

Ze względu na specyficzny charakter pracy, przewodnicy muszą korzystać z rzeczy funkcjonalnych, a przy tym łatwych i wygodnych w transportowaniu. Dlatego tak dobrze w ich codziennej pracy sprawdza się audio-guide. Jest to niewielkie urządzenie, dzięki któremu możliwa jest swobodna (i co najważniejsze bezprzewodowa) komunikacja. W tym przypadku zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, co pozwala na jego komfortowe i sprawne użytkowanie nawet w warunkach znacznego hałasu. Co ciekawe, obecnie z audio-guide z powodzeniem korzystają nie tylko przewodnicy wycieczek, ale również prezenterzy, piloci czy tłumacze.

Audio-guide choć jest urządzeniem nowoczesnym i praktycznym w zastosowaniu, charakteryzuje się bardzo prostą konstrukcją. Jego podstawa składa się ze słuchawek, mikrofonu, nadajnika radiowego krótkiego zasięgu oraz kieszonkowych odbiorników. Urządzenie jest poręczne i bardzo lekkie, dzięki czemu jego transport odbywa się bez większych przeszkód.

Ze względu na swoje liczne zalety, audio-guide jest urządzeniem chętnie kupowanym zarówno przez biura turystyczne, jak i przez indywidualnych przewodników. Być może niewiele osób jest świadomych tego, że audio-guide stopniowo podbija również świat biznesu i przemysłu. Coraz częściej po urządzenie sięgają organizatorzy szkoleń, kongresów czy konferencji, podnosząc tym samym jakość organizowanego wydarzenia. Swoje zastosowanie system znajdzie również w czasie ważnych wizyt na hali produkcyjnej, gdzie ze względu na duży hałas trudno jest prowadzić normalną rozmowę tak, by obie strony były w stanie zrozumieć jej treść.

Dlaczego warto sięgać po audio-guide?

Zastosowanie audio-guide niesie ze sobą ogrom korzyści, nic więc dziwnego w tym, że jest to urządzenie stosowane coraz częściej i to nie tylko przez przewodników wycieczek. Dużym atutem urządzenia jest przede wszystkim jego prostota użytkowania – wystarczy podłączyć słuchawki do nadajnika, aby móc rozpocząć jego użytkowanie. Dzięki temu przewodnik nie musi przekrzykiwać innych, co jest ogromną ulgą dla jego i tak już nadwyrężonych strun głosowych. Co ważne, audio-guide nie wymaga zebrania wszystkich turystów w jednym miejscu – nawet po oddaleniu się nieco od przewodnika będą oni doskonale słyszeć to, co mówi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj