Piękny ogród może zwieńczyć starannie zaplanowany dom. Pielęgnowany ogród nie tylko podniesie wartość Twojego domu, ale również może przynieść Twojej rodzinie wiele radości. Twoje dzieci pokochają zabawę na świeżym powietrzu wśród kwiatów. Ty i Twój partner spędzicie wiele szczęśliwych godzin relaksując się również na świeżym powietrzu w słońcu.
Nawet jeśli posiadanie atrakcyjnego ogrodu przynosi tak wiele korzyści, wiele osób wciąż pozwala na marnotrawienie przestrzeni na świeżym powietrzu. To zrozumiałe, dlaczego tak się dzieje. Ogrody nie wydają się być najłatwiejszymi rzeczami do rozpoczęcia i zarządzania. Dlatego właśnie napisałem ten wpis na blogu. Kocham mój ogród i chcę pokazać, jak łatwo jest stworzyć spokojną przestrzeń, która jest super prosta w obsłudze. Czy jesteś gotów na sprawdzenie swoich zielonych palców? Oto kilka z najlepszych sposobów tworzenia własnego kwitnącego ogrodu.

Wybierz najlepszy czas

Nie ma sensu zakładać ogrodu w środku zimy.

Zimno szybko zabije wszystkie rośliny. To również zły pomysł, aby sadzić nasiona w letnim upale, który jest prawdopodobnie zbyt gorący, aby małe rośliny mogły sobie z nim poradzić. Najlepszym czasem na zasiewanie ogrodu jest wiosna. Możesz wtedy oczekiwać, że twoje rośliny będą kwitnąć latem, gotowe w pełni wykorzystać całe światło słoneczne i dobrą pogodę.

Oczyść ziemię

Kiedy już będziesz gotowy do pracy, będziesz musiał usunąć darń z ziemi. Aby to zrobić, musisz tylko usunąć warstwę trawy z ziemi. Jeśli chcesz, zachowaj nienaruszoną warstwę trawy, abyś mógł mieć powierzchnię trawnika. Jeśli stworzysz trawnik, będziesz musiał go pielęgnować poprzez koszenie. Możesz też zawsze zatrudnić kogoś, kto wykona dla Ciebie ciężką pracę. Po usunięciu darni można zacząć przygotowywać glebę do siewu nasion.

Przygotuj glebę

Jeśli gleba nie jest w dobrym stanie, nasiona nie będą mogły w niej rosnąć. Jak tylko usuniesz całą darń, zacznij kopać w ziemi, aby ją obrócić. Wszystko, co musisz zrobić, to poluzować i trochę wymieszać. Upewnij się, że robisz to dość głęboko, aby rośliny miały dużą głębokość dla swoich korzeni. Rośliny mogą nie być w stanie przetrwać, jeśli ich korzenie zejdą głęboko w dół i uderzy w nieurodzajną ziemię. Będziesz również musiał zwiększyć zawartość materii organicznej w glebie. Wymieszaj trochę rozdrobnionych liści lub obornika, aby działały jak kompost. Zapewni to Twoim nowym roślinom dużo pożywienia i niezbędnych składników odżywczych.

Zasiej swoje nasiona

Bardzo ważną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, są miesiące, w których można sadzić wybrane nasiona. Każda roślina i każdy kwiat będzie miał swój optymalny okres sadzenia. Dzięki temu roślina zaczyna kwitnąć w miesiącach, w których przetrwa. Więc jeśli twoja paczka nasion przewiduje, że powinny być sadzone do marca i kwietnia, to wiesz, że rośliny potrzebują ciepłej pogody. Dzieje się tak dlatego, że latem będą wyskakiwać z ziemi. Nie sadzić ich w żadnym innym miesiącu. W przeciwnym razie mogą one nie przetrwać. Jeśli przegapisz okno sadzenia, będziesz musiał je zachować na następny rok.

Dodaj element wodny

Jeśli masz miejsce, dlaczego nie dodać funkcję wody na działce? Pomoże to przyciągnąć potencjalnych nabywców, jeśli chodzi o sprzedaż domu. Ale nie ma też nic bardziej relaksującego niż spływ wody przez ogród! Jeśli chciałbyś mieć jakieś pomysły na rodzaje dostępnych funkcji wodnych, sprawdź ten wybór w internecie.

Drzewa i krzewy

Jeśli jesteś pewny siebie z kwiatami i roślinami, dlaczego nie pomyśleć o dodawaniu drzew i krzewów? Są one nieco trudniejsze w pielęgnacji niż inne rośliny, ale są bardzo warte zachodu. Sprawdź, jaki rodzaj gleby masz, ponieważ niektóre drzewa mogą rosnąć tylko w niektórych typach gleby. Lokalny klimat będzie również decydował o tym, który gatunek wybierzesz. Na przykład, nie ma sensu sadzić tropikalnej flory, jeśli mieszkasz w deszczowym środowisku.

Dodaj kilka mebli

Meble ogrodowe pomogą Ci stworzyć komfortową przestrzeń zewnętrzną, w której Ty i Twoja rodzina będziecie mogli się zrelaksować. Przez całe lato będziesz cieszyć się grillowaniem i imprezami ogrodowymi. Przez cały okres świąt Bożego Narodzenia, można dodać trochę blasku z dekoracji i bajkowych świateł. Jeśli chcesz mieć stałe miejsce do siedzenia na zewnątrz, pomyśl o zbudowaniu drewnianego tarasu lub stworzeniu miejsca na patio. Można również kupić altanę, aby umożliwić Ci dalsze korzystanie z zewnątrz, nawet przy deszczowej pogodzie.

Pomyśl o kamieniu.

Dodaj trochę dekoracji do swoich ceglanych ścian. Albo jeśli chcesz po prostu przyciągnąć wzrok punkt centralny, pomyśl o dodaniu trochę kamienia w swoim ogrodzie. Możesz być bardzo kreatywny, dodając duże elementy małej architektury krajobrazu, lub zachowując prostotę dzięki małym kamiennym posągom i figurom. Jeśli masz do dyspozycji element wodny, możesz dodać kilka fantazyjnych figur z kamienia wokół niego.

Zachęcaj dziką przyrodę


Nie tylko zachęci dziką przyrodę, ale również pomoże w rozwoju Twojego ogrodu. Pszczoły są niezbędne do utrzymania flory przy życiu, a ulubiony ogród z pszczołami będzie kwitnąć każdego lata. Nawet jeśli nie chcesz mieć własnego ula, możesz przyciągnąć go do swojego ogrodu, sadząc krzewy głogu, jedną z ich ulubionych roślin. Jeże i ptaki również będą cieszyć się korzystaniem z ogrodu w takim samym stopniu, jak Ty. Przyciągnij je na swoją ziemię, sadząc ich krzewy, drzewa i rośliny, które kochają.
Zakwitnięcie i rozkwit ogrodu może zająć rok lub dwa, ale cała ciężka praca, którą wkładasz na pewno się opłaci na dłuższą metę. Kiedy już zacznie działać, będziesz miał nowy powód, aby zaprosić wszystkich swoich przyjaciół i rodzinę na letnie grille i imprezy plenerowe! Nie tylko, ale będziesz również działać na rzecz środowiska i zachęcać lokalną przyrodę do rozkwitu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj