Jeszcze parę pokoleń temu nikt nawet nie śnił o plastikowych zabawkach. Praktycznie wszystkie dzieci do zabawy wykorzystywały w głównej mierze zabawki wykonane z drewna. Potem na pewien czas na sklepowych półkach królowały plastikowe zabawki. Obecnie możemy zaobserwować swoisty renesans na zabawki wykonane z drewna. Dlaczego tak się dzieje? Jakie zalety posiadają drewniane zabawki i dlaczego warto je kupić? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w dalszej części artykułu.

Drewniane zabawki wracają do łask

W wielkim skrócie można przyjąć, że za powrotem popularności zabawek z drewna stoją dwa czynniki. Pierwszy to znacznie szerszy wybór drewnianych zabawek, o jakich nie mogło się śnić naszym babciom i dziadkom, a drugi to rosnąca świadomość rodziców podczas dokonywaniu zakupów. Jakie jednak są konkretne zalety drewnianych zabawek nad ich plastikowymi braćmi? Oto pięć głównych zalet.

Zabawki drewniane – stylowe produkty dla dzieci

Nie da się ukryć, że w zalewie plastikowych zabawek, produkty dla dzieci wykonane z drewna mają w sobie jakiś magiczny czynnik. Geometryczne konstrukcje, stonowane, pastelowe barwy, czy też ciepło w dotyku produktów wykonanych z drewna ( takich jak zabawki Viga Toys – https://www.ebajlandia.pl/Zabawki-drewniane-VIGA-TOYS-c876 ) dają najzwyczajniej poczucie obcowania z produktem mającym w sobie coś wyjątkowego.

Sekret tkwi w prostocie

Drewniane zabawki uciekają od odwzorowywania najdokładniejszych detali bohaterów bajek czy też motoryzacyjnych pojazdów stawiając na prostotę. Właśnie w tym podejściu tkwi ich największy potencjał. Bez atakowania malucha nadmierną ilością bodźców zachęcają dziecko do kreatywnego myślenia, wykorzystywania wyobraźni. Zwykłe drewniane klocki dadzą dziecku znacznie więcej frajdy niż plastikowa, designerska figurka bajkowego bohatera. Dodatkową zaletą prostych, drewnianych zabawek jest fakt, że posłużą dziecku na dłużej i nie zostaną rzucone w kąt już po kilku minutach używania.

Zabawki z drewna to synonim trwałości

Wytrzymałość i solidność zabawek ma kluczowe znaczenie dla bardzo wielu rodziców. W tym aspekcie drewniane zabawki mają znaczną przewagę nad plastikowymi odpowiednikami. Z całą pewnością w domu waszych dziadków nadal można znaleźć jakieś drewniane zabawki, które mimo upływu wielu lat nadal nadają się do radosnej zabawy.

Drewniane zabawki to bezpieczna zabawa

Drewniane zabawki w odróżnieniu od plastikowych odpowiedników nie tylko wpisują się w ekologiczne trendy, lecz również zapewniają większe bezpieczeństwo podczas zabawy. Jak pokazują statystyki całkiem często odnotowuje się bowiem różne szkodliwe substancje w plastikowych zabawkach, które trafiają na rynek. W przypadku drewnianych zabawek problem ten jest marginalny.

Unikanie nadmiernej stymulacji zmysłów dziecka

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że jako społeczeństwo jesteśmy bardzo mocno przebodźcowani. Problem ten może być szczególnie dotkliwy w przypadku dzieci. Pomocne mogą okazać się tutaj w pewnym stopniu zabawki wykonane z drewna, które zapewniają raczej umiarkowaną stymulację dzieci za sprawą prostego wykonania i unikania krzykliwej kolorystyki.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj