nauka pływania

72% Ziemi jest pokryta wodą z jej nadprzyrodzonymi i niezliczonymi gatunkami w niej występującymi. Nic dziwnego, dlaczego istnieje ogromna liczba ludności świata, która tak bardzo lubi pływanie.

Jeśli wiesz, jak pływać, to możesz poznać radość i spełnienie. Dlatego właśnie zachęcamy rodziców, aby zachęcali swoje dzieci do nauki pływania. Poznaj przyczyny.

ABY ROZPOCZĄĆ PRACĘ NA RZECZ ZWIĘKSZENIA ŚWIADOMOŚCI W ZAKRESIE BEZPIECZEŃSTWA NA WODZIE

Wiele dzieci dorasta bez odpowiedniego wprowadzenia w bezpieczeństwo wodne i dlatego Ty, jako rodzic, musisz pracować nad swoją rolą, rozpoczynając swoją świadomość w zakresie bezpieczeństwa wody. Możesz zabrać dziecko do basenu lub nadmuchiwanego basenu już w dzieciństwie. Tak, jest to możliwe i musisz się upewnić, że nie zostawisz ich w tyle dla celów bezpieczeństwa i poradnictwa. Tak więc, im wcześniej zaczniesz wprowadzać do nich pływanie lub wodę, tym bardziej będą oni świadomi tego, że będą mieli wpływ na bezpieczeństwo wodne.

ABY UNIKNĄĆ PRZYPADKÓW UTONIĘĆ

Jest jedną z głównych przyczyn śmierci dzieci w wieku 5-14 lat. A to nie jest coś, co jest tolerowane, ale coś, co jest zbyt niepokojące. Szacuje się, że na 10 utonięć 8 na 10 incydentów jest obserwowanych przez rodziców lub wydarzyło się bezpośrednio przed nimi. Dlatego też rodzice powinni sprawić, aby ich dzieci uczyły się pływania jak najwięcej i jak najwcześniej. Przypadki utonięcia będą nadal rosnąć, jeśli będzie również więcej dzieci, które nie uczyły się pływania.

ABY WZMOCNIĆ ICH UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNE I OSOBISTE

Jednym ze sposobów, w jaki pływanie może przyczynić się do zwiększenia indywidualności dzieci, jest wzmocnienie ich umiejętności społecznych i osobistych. Można je zapisać na określone zajęcia pływackie, na których będą uczyć się odpowiedniego sposobu uczenia się pływania. Tam będą cieszyć się z procesu uczenia się lepiej niż uczenie się w pojedynkę. Poznają nowych przyjaciół, którzy mogą pomóc im w rozwoju społecznym. Ponadto, kiedy nauczą się pływać, dowiedzą się, do czego są zdolni i w ten sposób pływanie poprawi ich osobiste umiejętności. Uczą się samodzielnie rozpoznawać rzeczy i być zadowolonym z otaczających ich ludźmi podczas nauki.

ABY WZMOCNIĆ ICH WIARĘ WE WŁASNE SIŁY

Jeśli podejmiecie niesamowitą decyzję o tym, aby dać czas na naukę pływania lub po prostu zapisać dzieci na zajęcia pływania, będziecie mogli wziąć udział w zwiększaniu ich pewności siebie. Dzieci są znane z tego, że rozwijają swoją pewność siebie do czasu, kiedy zaczną coś osiągać poprzez naukę. Wraz z postępem w nauce pływania, zauważysz, że mają lepsze opanowanie umiejętności i pewność siebie, że mogą zrobić wszystko, ucząc się – że mogą to zrobić poprzez naukę.

PŁYWANIE JEST WSPANIAŁĄ FORMĄ ĆWICZEŃ DLA WSZYSTKICH GRUP WIEKOWYCH, NAWET DLA DZIECI

Jednym z głównych powodów, dla których pływanie musi być znane we wczesnym wieku jest to, że kiedy idziesz na pływanie, dajesz swojemu ciału poruszać wszystkie jego części. Dlatego właśnie jest uważane za świetną formę ćwiczeń, Twoje dzieci będą miały szansę być aktywne fizycznie od stóp do głów, wykonując tylko jedną czynność – pływanie. Wyobraź sobie, jak twoje dziecko będzie mogło sprawić, że będzie mogło poruszać wszystkimi częściami ciała, wykonując tylko jedną czynność.

PŁYWANIE JEST ZABAWNYM SPOSOBEM NA WPROWADZENIE DZIECI W SPORT

Jedną z rzeczy, którą możesz chcieć odkryć o swoim dziecku, jest sport, w który chciałoby się zaangażować, kiedy dziecko dorasta. I to jest ta część, z której może przejąć odpowiedzialność za zachęcanie dzieci do nauki pływania. Pływanie jest radosnym zajęciem, które wprowadza dzieci w aktywność fizyczną lub sport. Po prostu dlatego, że to nie jest taki rodzaj ciężkiej aktywności, że Twoje dziecko może myśleć, że jest torturowane w całym procesie uczenia się.

PŁYWANIE ROZWIJA RYWALIZACJĘ TWOJEGO DZIECKA

W odniesieniu do zwiększania pewności siebie dziecka, pływanie jako wczesna aktywność w dzieciństwie może w dużym stopniu rozwinąć jego rywalizację nie tylko w sporcie, ale przez cały okres jego codziennego życia.

JAK ZROBIĆ PIERWSZY KROK, ABY JE ZACHĘCIĆ?

Kupujcie im sprzęt do pływania z ulubionymi postaciami z kreskówek – czapki kąpielowe, gogle, rurki do nurkowania, płetwy, stroje kąpielowe i nadmuchiwany basen to dla nich najlepsze rzeczy do kupienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj