Robienie na drutach przeżywa swój renesans. Coraz więcej osób upatruje w tym swoje zainteresowania. Dzierganie to też dobra forma rozrywki dla ludzi, którzy żyją w duchu slow life, ponieważ działa relaksująco oraz umożliwia medytację. Jeśli dopiero chcesz zacząć przygodę z drutami i spełniać się kreatywnie, to tutaj dowiesz się czego potrzeba, żeby zacząć robić na drutach.

Cierpliwość i wyrozumiałość

Robienie na drutach nie należy do najtrudniejszych zajęć, ale początki mogą być kłopotliwe dla adeptów dziewiarstwa. Najważniejsze to chcieć się nauczyć. Motywacja i zapał ułatwi osiągnięcie pożądanych efektów. Każdy cel, do którego dążymy, w tym przypadku jest to robienie na drutach, wymaga od nas cierpliwości, ponieważ nie wszystko potrafi się od razu. Najpierw oswój się z trzymaniem drutów i włóczki w rękach. Nie denerwuj się, kiedy coś ci nie wychodzi i bądź dla siebie wyrozumiała, przecież dopiero się uczysz. Robienie na drutach powinno sprawiać ci przyjemność, to czas, który możesz spędzić sama ze sobą. Rozluźnij zatem swoje ręce i zacznij dziergać.

Praktyka czyni mistrza

Tylko wtedy, kiedy będziesz regularnie ćwiczyła nabieranie i przerabianie oczek, zobaczysz efekty i postępy swojej pracy. Im więcej praktyki, tym lepiej. Nie poddawaj się, kiedy włóczka spadnie ci z drutów. Spruj wtedy robótkę i zacznij od nowa, z czasem nabierzesz wprawy oraz doświadczenia. Będziesz wiedziała, co zrobić, żeby tak się nie działo.

Po dozie motywacji przyszedł czas na porady techniczne. Wszystkie potrzebne akcesoria potrzebne do rozpoczęcia robienia na drutach otrzymasz na https://zamotane.pl.

Jakie druty będą odpowiednie dla poczatkujących?

Występuje wiele rodzajów, rozmiarów, a także materiałów, z których zrobione są druty. Proste, na żyłce, drewniane, metalowe, cienkie czy grube, które wybrać? Prawda jest taka, że nauczysz się robić na każdych drutach, ale po co utrudniać sobie życie. Jeśli chodzi o typ drutów, to początkujący mogą postawić na te z żyłką. Pozwolą uniknąć przykrej sytuacji, w której oczka spadają z drutu i niweczą całą robótkę. Jest też niepisana zasada, że do nauki najlepsze są grube druty, ponieważ efekty są szybciej widoczne. Złotym środkiem przy doborze drutów będą te o średnicy 5 mm, są średniej grubości i będą pasowały do wielu włóczek. W przypadku materiału, z którego mają być zrobione, najlepiej wypadną drewniane lub bambusowe. Mimo że są gładkie, to struktura drewna nadal jest delikatnie odczuwalna a włóczka nie ślizga się po drutach, co ułatwia pracę na samym początku.

Podsumowując, optymalnym wyborem będą druty drewniane o grubości 5 mm, na żyłce. Nie kupuj drogich drutów albo całego zestawu, ponieważ może się okazać, że ich nie użyjesz. Na takie zakupy przyjdzie jeszcze czas. Na razie skup się na jednej parze i naucz się je obsługiwać.

Jaką wybrać włóczkę na początek?

Przy pierwszych próbach robienia na drutach włóczka ma duże znaczenie. Obowiązuje tu podobna zasada, jak w przypadku drutów. Im grubszą włóczkę wybierzesz, tym szybciej zobaczysz efekt oraz uzyskany splot. Na każdym motku zapisane są informacje o włóczce, w tym rozmiar drutów, do jakich jest przeznaczona. Naukę najlepiej zacząć na gładkich włóczkach, które się nie mechacą, wtedy dokładniej widać kształt, jaki przybiera robótka. To podstawowe wytyczne, ułatwiające pracę. Od ciebie zależy, na jaki kolor i materiał, z którego jest wykonana, postawisz.

Jak się nauczyć robić na drutach?

Warto zapytać mamy, babci, cioci czy potrafią robić na drutach i czy mogłyby pokazać podstawowe rzeczy, na przykład nabieranie oczek, przerabianie oczek prawych lub zakończenie robótki. Inny sposób, to uczyć się samodzielnie. W internecie jest wiele poradników, blogów, tutoriali poświęconych drucianej tematyce. Możesz nauczyć się dziergania krok po kroku z filmiku na YouTube. W mediach społecznościowych również znajdziesz wiele profili poświęconych dziewiarstwu. Oprócz instrukcji, dostarczą ci wiele inspiracji na nowe robótki. Przydatne są też papierowe podręczniki robienia na drutach. W wielu miejscach organizowane są warsztaty albo spotkania, na których instruktor pokazuje, jak wykonywać wzory. Wybierz formę odpowiednią dla siebie, ale pamiętaj, żeby nie korzystać z kilku źródeł jednocześnie. Na początku wypracuj jedną metodę, żeby móc rozwijać swoje umiejętności.

Skoro wiesz już, jakie druty i włóczkę kupić, śmiało możesz zaczynać dziergać. Pamiętaj, żeby się nie zniechęcać, kiedy coś nie wychodzi. Robienie na drutach ma cię odprężać po trudnym dniu w pracy czy szkole, dlatego włącz swój ulubiony serial, zaparz herbatę, usiądź wygodnie i działaj. Na pewno ci się spodoba.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj