Skoro już tutaj trafiliście, zapewne zastanawiacie się, czy zakup kampera na własność jest opłacalny. I choć caravaning stał się modny już kilka lat temu, to właśnie pandemia koronawirusa w głównej mierze przyczyniła się do wzrostu popularności tej oto formy podróżowania. Z jakimi kosztami musimy liczyć się, będąc posiadaczem własnego pojazdu kempingowego? Kupić czy wynająć kamper? Sprawdzamy!

Zakup kampera – ile to kosztuje?

Nie podamy wam dokładnej ceny pojazdu kempingowego. Kamper kamperowi nierówny! Zakup nowego kampera to wydatek kilkuset tysięcy złotych. Koszt ten może wahać się w przedziale 250-500 tysięcy złotych. Kampery z drugiej ręki są oczywiście tańsze. Niemniej jednak zakup kampera używanego powinien zostać dobrze przemyślany. Warto poszukać wsparcia, by uniknąć złego zakupu. Kampery często są zaniedbane, a co za tym idzie, koszty związane z wszelkimi naprawami mogą znacząco obciążyć nasz budżet.

Wrocławska wypożyczalnia kamperów – https://kampery-klf24.pl/ – w swej bogatej ofercie posiada zarówno kampery na wynajem, jak i modele na sprzedaż. Jeżeli caravaning nieustannie zaprząta ci myśli, zapoznaj się z ofertą wypożyczalni Kampery-KLF24. Luksusowe domy na kołach zawiozą cię we wszystkie zaplanowane miejsca!

Jak często podróżujesz?

Kwestią wartą poruszenia, jeszcze zanim zdecydujesz się na zakup kampera, jest częstotliwość wyjazdów. Jeżeli planujesz wyjazdy co najmniej 3-4 razy w roku, zakup kampera może okazać się optymalnym rozwiązaniem. Wówczas koszty związane z wynajmem kampera odpadną już raz na zawsze. Jeśli natomiast caravaning jest ci obcy i dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z kamperem, warto wynająć kamper i dopiero później zdecydować o ewentualnym kupnie.

Ubezpieczenie kampera

I choć kampery należą do grupy pojazdów kempingowych, ubezpieczenie ich jest stosunkowo wysokie. Bez względu na to czy kamper stoi w garażu, czy jest regularnie używany, nie ominiemy składek OC i AC. Koszty te są o wiele wyższe aniżeli w przypadku samochodu osobowego. Pamiętaj, iż ewentualne naprawy czy przegląd techniczny również kosztują!

Wartość pojazdu

Wynajem kamperów jest lepszym rozwiązaniem, jeżeli weźmiemy pod uwagę wartość pojazdu. Zakup kampera jest inwestycją na długie lata, a co za tym idzie, jego wartość z czasem spadnie. Z roku na roku kampery są wyposażane w zaawansowane rozwiązania, które obniżą kamper naszej generacji.

Przechowywanie kampera

Zakup kampera to jedno! Czy przemyślałeś, gdzie przechowasz zakupiony pojazd? Niektóre modele kamperów są stosunkowo małe, niemniej przechowanie kampera może być dość problematyczne. Jeśli masz duży garaż, problem znika natychmiast. W innym razie czekają cię dodatkowe koszty związane z wynajmem miejsca parkingowego.

Swoboda i niezależność

Będąc właścicielem kampera, możesz wyjechać, gdzie chcesz i kiedy tylko masz na to ochotę. Zadbany kamper nie tylko posłuży ci przez długie lata, lecz także będzie gotowy do jazdy o każdej porze. Jeśli dysponujesz sporym budżetem, a zakup pojazdu chodzi ci po głowie od dłuższego czasu, przeanalizuj wszelkie za i przeciw. Własny kamper jest gwarancją wysokiego komfortu i pełnej swobody!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj