Urządzenie sypialni w domu lub w mieszkaniu z całą pewnością jest ogromnym wyzwaniem. Często bowiem poszukujemy różnorodnych inspiracji i przeglądamy broszury z aranżacjami profesjonalistów. Jeśli więc przeglądamy kolejne strony wyjątkowo uważnie, wówczas z pewnością zauważymy, że antresole są coraz częstszym rozwiązaniem. Wobec tego jakie są jej największe wady oraz zalety?

Czym jest antresola?

Antresolę tak naprawdę można zaaranżować zarówno w domu jak i w mieszkaniu. Wszystko zależy bowiem od naszych własnych preferencji i upodobań. Niemniej jednak warto zdać sobie sprawę z tego, czym ona tak właściwie jest. Otóż antresola często nazywana jest wiszącym łóżkiem. Najprościej rzecz ujmując jest to specjalna konstrukcja, która znajduje się tuż pod sufitem i spełnia rolę naszej własnej sypialni. Najczęściej jej stelaż wykonany jest z szeregu zbitych ze sobą desek. Co więcej antresola posiada również wyższe krawędzie, które spełniają rolę barierek, mających na celu ochronić nas przed ewentualnym wypadnięciem. Do antresoli zwykle przynależy również drabina lub schodki, które umożliwiają swobodne wejście lub zejście. Wnętrze antresoli to standardowy materac, dopasowany do jej rozmiaru, a także naszych potrzeb oraz preferencji. Takie rozwiązanie bardzo często wykorzystywane jest we wnętrzach, w których trzeba zaoszczędzić dodatkową przestrzeń, a także we wnętrzach, które są dość wysokie.

Antresola w domu lub mieszkaniu? Poznajmy jej największe zalety!

Antresola w domu lub w mieszkaniu to z pewnością jedno z ciekawszych rozwiązań aranżacyjnych. Nie da się ukryć, że zapewnia ona nietuzinkowy sposób snu, dokładnie tak, jakbyśmy byli zawieszeni w powietrzu. Do największych zalet antresoli bezapelacyjnie należy to, że pozwala ona na zaoszczędzenie przestrzeni lub też wygospodarowanie sypialni. Antresola znajduje się w przestrzeni tuż pod sufitem i świetnie sprawdza się w małych wnętrzach. Co więcej, z antresoli można skorzystać również w momencie, kiedy w mieszkaniu nie została wydzielona przestrzeń sypialniana, a jest ono odpowiednio wysokie na takie rozwiązanie. W domu zaś antresola może być urozmaiceniem sypialni dziecięcej. Z pewnością dostarczy ona wiele frajdy najmłodszym.

Czy antresola ma jakieś wady?

Antresola, choć wydaje się perfekcyjnym rozwiązaniem, nie jest pozbawiona wad. Przede wszystkim w niskich pomieszczeniach się ona całkowicie nie sprawdzi. Dodatkowo warto wskazać na to, że koszt jej wykonania jest dość wysoki, uwzględniając jej rozmiar i ewentualne dodatkowe kwestie bezpieczeństwa. Niektórzy wskazują na to, że za pomocą antresoli można skutecznie przytłoczyć wnętrze, a co za tym idzie pozbawić go przestronności. Antresola nie sprawdzi się również w przypadku osób, które śpią dość niespokojnie, a także maja lęk wysokości. Wówczas nawet barierki nie będą wystarczającą ochroną i można ryzykować tym samym upadkiem z dość pokaźnej wysokości. Warto więc dobrze rozważyć to, czy w naszym wnętrzu lepiej sprawdzi się antresola, czy być może tradycyjna sypialnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj