Jako matka, jesteś zaprogramowana, aby dbać o wszystkich wokół siebie. Dodać więcej niż zwykle do swojego już zajętego życia, a dbanie o własne zdrowie jest często pierwszą rzeczą, która idzie na bok. Ale ignorowanie zdrowia w okresach wysokiego stresu może być początkiem błędnego koła. Okresy przedłużającego się stresu mogą negatywnie wpływać na Twoje zdrowie na wiele sposobów, w tym bóle głowy i migreny, depresje i lęki, problemy z sercem, osłabiony układ odpornościowy, kłopoty ze snem, zaburzenia żołądkowe, otyłość, niepłodność, nieregularne okresy i zmniejszenie popędu płciowego. Podczas gdy unikanie stresujących sytuacji jest prawie niemożliwe, szczególnie dla mam, istnieją sposoby, którymi można zarządzać, aby zminimalizować stres i jego wpływ na zdrowie. Oto pięć sposobów dbania o swoje zdrowie nawet w okresach wysokiego stresu.

1. Szukaj innych.

Wiele osób ma tendencję do izolowania się, gdy czują się zestresowane, ale badania pokazują, że ten rodzaj izolacji społecznej może prowadzić do problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca.

Dotrzyj do przyjaciół lub rodziny i podziel się swoim stresem.

Udzielanie głosu swoim uczuciom z zaufanymi osobami pomoże złagodzić część stresu. Jeśli Twoje problemy wydają się zbyt duże, by dzielić je z przyjacielem, porozmawiaj z doradcą lub terapeutą, który może dać Ci neutralną perspektywę.

2. Ćwicz swoje ciało.

Kiedy Twój czas jest ograniczony, sprawia, że miejsce w ciągu dnia do ćwiczeń może wydawać się niemożliwe. Ale nawet 20 minut ćwiczeń może poprawić nastrój i utrzymać zdrowe serce. Badania wykazują, że ćwiczenia podnoszą endorfiny, co natychmiast sprawia, że czujesz się mniej zestresowany, a efekt może utrzymywać się przez wiele godzin.

3. Przyjrzyj się jeszcze raz swojemu ubezpieczeniu zdrowotnemu.

Posiadanie przystępnego cenowo i kompleksowego ubezpieczenia zdrowotnego może zapewnić spokój umysłu, a także zabezpieczyć ludzi przed wydatkami na choroby związane ze stresem. Nie chcesz czekać, aż znajdziesz się w sytuacji kryzysowej, kiedy podejmowanie decyzji może być trudne, aby zrealizować swój plan ubezpieczenia zdrowotnego nie obejmującego usług z zakresu zdrowia psychicznego.

4. Zwróć uwagę na to, co jesz.

Stres może prowadzić do złych wyborów żywności, co może mieć wpływ na samopoczucie. Szczególnie w okresach silnego stresu należy zapewnić regularne, zdrowe i dobrze zbilansowane posiłki. Dobrze odżywione ciało zapewni utrzymanie stałego poziomu cukru we krwi przez cały dzień. Spróbuj jeść pokarmy z kwasami tłuszczowymi omega-3, takimi jak orzechy włoskie i nasiona lnu, pokarmy bogate w błonnik oraz owoce i warzywa. Wykazano, że wszystkie te pokarmy zmniejszają poziom stresu. Z drugiej strony, należy ograniczyć spożycie kofeiny, co może zwiększyć ciśnienie krwi i wywołać niepokój.

5. Zajmij się źródłem stresu.


Jeśli większość stresu wynika z konkretnego problemu, spróbuj stawić mu czoła. Lęk, który otacza oczekiwanie na działanie jest często mniej stresujący niż samo działanie. Sporządź listę rozwiązań lub działań i podziel duże zadania na cele, które można lepiej kontrolować. Kiedy masz konkretny plan na miejscu, poczujesz się mniej obciążony.

Podczas gdy stres jest nieuniknionym czynnikiem życia mamy, sposób, w jaki reagujesz na stres jest pod Twoją kontrolą. Posiadanie strategii – takich jak rozmowa z przyjaciółmi, ćwiczenia, kompleksowe ubezpieczenie zdrowotne, dobre odżywianie i radzenie sobie ze stresem – zapewni Ci utrzymanie zdrowia nawet w stresujących momentach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj