Maszyny rolnicze, znajdujące się w ciągłym użytkowaniu, będą ulegać awarii. Zużyciu ulegają różne części do ciągników rolniczych i innych maszyn, które można wymienić na inne – nowe lub zamienniki.

Oryginalne części do maszyn rolniczych

Nie brakuje miejsc, gdzie można kupić oryginalny filtr powietrza, czy też inne podzespoły, które potrzebne są w takich urządzeniach. Google zawsze służy w tej kwestii pomocą. Wystarczy wpisać „C 330 części„, „oryginalne części Ursus”, „Ursus C 330”, „ciągnik C” lub też zbieżne hasła, aby uzyskać namiary na sklepy, które zajmują się sprzedażą takich elementów.

Warto jednak zadać pytanie odnośnie tego, dlaczego warto kupić oryginał części do ciągników. To fakt, że ich cena jest zdecydowanie większa. Ma się jednak pewność co do tego, że producent wykonał dobrą robotę odnośnie niezawodności i jakości materiałów. Nie można zapomnieć także o tym, że są to produkty certyfikowane, na jakie udzielana jest gwarancja. Do ich wykonania zostały wykorzystane zaawansowane technologicznie procesy.

Oryginalne części do ciągnika Ursus C 330, czy też do innych maszyn, to gwarancja długiej żywotności. Nie tylko, jeśli chodzi o same elementy, ale także maszynę. To także sprawność działania, a także brak nagłych i niekontrolowanych przestojów.

Zamienniki do najpopularniejszych marek rolniczych

Zamienniki są tańsze, jednak są to produkty niemarkowe. Najczęściej są one pozbawione gwarancji. Ich żywotność jest krótsza. Można je kupić, ale tylko do maszyn starego typu, jakie jeszcze działają na polskich polach. Do takich urządzeń, gdzie dostępność oryginalnych produktów jest zdecydowanie mniejsza.

Może zamiennikom brakuje tak dużej odporności, jednak czasem są one jedyną alternatywą. Chociaż, nie trzeba się tak do końca obawiać o ich jakość. Produkcja na każdym etapie jest ściśle nadzorowana, a każdy produkt (zanim trafi do sprzedaży) jest testowany.

Zamienniki oferowane są najczęściej w dedykowanych hurtowniach rolniczych, gdzie dobierane są one przy pomocy specjalnego katalogu produktowego, oznaczonego grupą symboli przypisanych do poszczególnych maszyn i urządzeń.

Najczęściej wymieniane części w maszynach rolniczych

Z wymianą których elementów trzeba będzie się liczyć? Mowa tu nie tylko o skrzyni biegów. Tych elementów jest zdecydowanie więcej i można podzielić je na poszczególne grupy:

  • dodatkowe podzespoły – to te elementy, które można dodatkowo zamontować przy ciągnikach. Ich częsta praca może spowodować szybkie zużycie. Przed każdym rozpoczęciem pracy, warto sprawdzić ich stan, aby ocenić, czy nie będzie potrzebna wymiana na nowe. Mowa tutaj m.in. o bronach, łopatach, oponach, kołach zębatych.
  • układ kierowniczy i hamowniczy – wpływające na wygodę i komfort podczas jazdy. Podobnie jak zużyciu ulegają elementy w samochodach osobowych, podobnie jest w przypadku ciągników. Wymianie podlegać mogą: klocki hamulcowe, wałki kierownicze, sprzęgło, amortyzator układu kierowniczego, drążek kierowniczy, filtry, płyny eksploatacyjne.
  • silnik – awaria tego elementu wykluczyć może maszynę z pracy na długi czas lub sprawić, że też stanie się ona całkowicie bezużyteczna. Warto więc zapoznać się z prawidłową konserwacją tego elementu. W szczególności, że koszt nowego silnika sięga od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Bardziej opłacalna okazać się może nowa maszyna do pracy w polu.
  • układ hydraulika i łańcuchy – aby przedłużyć ich żywotność, należy smarować je regularnie dedykowanymi preparatami. W innym przypadku będą zużywać się niezwykle szybko. Należy dbać również o regularną wymianę płynów hydraulicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj