Kiedy decydujemy się na wynajęcie namiotu, czeka nas dość trudne zadanie. Do wyboru mamy bowiem wiele modeli, dlatego należy wziąć pod uwagę kilka parametrów, aby podjąć ostateczną decyzję. W większości przypadków jest to znacznie korzystniejsza możliwość niż zakup, biorąc pod uwagę, że namiot często potrzebny jest jedynie jednorazowo. Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Jakie elementy są najbardziej istotne? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy.

Opinie o wynajmującym

Wynajem namiotu na wszelkie imprezy firmowe to często dość kosztowna inwestycja, dlatego warto wcześniej dokładnie się zastanowić, zanim podejmiemy ostateczną decyzję. Przede wszystkim należy sprawdzić osobę, od której będziemy wynajmować namiot. W jaki sposób to zrobić? Najbardziej rzetelnym rozwiązaniem będzie zapytanie rodziny lub znajomych, którzy już korzystali z takich usług w firmie, którą jesteśmy zainteresowani. Powinni w błyskawicznym tempie określić czy dany wynajemca jest rzetelny. W przypadku, kiedy nie mamy od kogo uzyskać takiej informacji, warto sprawdzić wszelkie niezbędne informacje na internecie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że znajdziemy komentarze innych użytkowników danej strony internetowej, którzy to wypowiedzą się na temat danej osoby lub firmy.

Jakość i rok produkcji namiotów

Kolejnym niezwykle ważnym aspektem jest to czy namioty są nowej produkcji. Z reguły tańsze okazje wiążą się produktami, które pochodzą jeszcze ze wcześniejszego wieku, z okolic lat 90. Nie da się ukryć, że wyglądają one znacznie gorzej wizualnie, a dodatkowo są bardziej podatne na wszelkie uszkodzenia. Dzisiejsze technologie produkcji powodują, że namiot może być używany przez kilka lat, a my nie zauważymy żadnej różnicy związanej ze stanem wizualnym. Oczywiście bezpośrednio jest to związane z tym, że materiały są bardziej wytrzymałe i lepiej dobrane, a projekty są znacznie ambitniejsze.

Rozmiar, ilość i cena

Decydując się na wynajem namiotu na imprezę firmową, musimy zastanowić się nad najbardziej optymalnym rozmiarem. Nie jest to łatwa czynność, a oszacowanie często jest możliwe jedynie dzięki naszej intuicji. Przydatne okażą się informacje, ile osób będzie uczestniczyło w danym wydarzeniu. Trzeba wziąć pod uwagę to, że część z nich może pojawić się bez zaproszenia, dlatego zdecydowanie zaleca się wynajęcie większego egzemplarza. Jeśli organizujemy coś na naprawdę dużą skalę, wówczas warto przemyśleć wynajęcie kilku namiotów, które będą spełniać swoje poszczególne funkcje. Istotnym aspektem jest oczywiście cena, która często decyduje o tym czy podpiszemy umowę najmu. Warto porównać kilka różnych ofert, często podejmowanie pochopnych decyzji jest dla nas bardzo niekorzystne.

Ilość wolnego miejsca

Nie możemy skupiać się jedynie na typowych parametrach namiotów. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że konstrukcje namiotowe często są ogromnych rozmiarów. Dlatego też potrzebujemy odpowiedniej wielkości placu. Nie obędzie się bez zezwolenia od właściciela gruntu. Na szczęście nie jest ważne czy teren jest idealnie prosty. Grunt może być właściwie dowolny- trawiasty, z kostki brukowej, piaskowy lub betonowy. Aby namiot stał stabilnie nie są wymagane żadne fundamenty, co jest zdecydowanie korzystne dla użytkowników. Jeśli chodzi o pozwolenia, w idealnej sytuacji są osoby, które organizują imprezę pod namiotem na terenie gruntu, który jest ich własnością. Wówczas nie ma konieczności martwienia się wszelkimi formalnościami.

Sprawdź również: https://intdesign.pl/ogrod/w-jaki-sposob-zmienic-ogrod-w-miejsce-niezapomnianej-imprezy-pod-namiotem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj