Białe tatuaże to powiew świeżego powietrza, nowoczesny, niepowtarzalny i nowy trend w malowaniu ciała. We wczesnych stadiach powstawania praktyki tatuażu biały pigment był używany wyłącznie do tworzenia miękkich półtonów, przejść i cieni. Od niedawna jest uznawany jako osobny odcień. Popularność takich rysunków szybko rośnie, co jednak nie jest zaskakujące, ponieważ profesjonalnie i twórczo wykonane, najlepsze białe tatuaże znacznie przewyższają znane wszystkim kolorowe rysunki.

Na czym polega biały tatuaż?

Całkowicie białe tatuaże w niewielkim stopniu przypominają rysunki na ciele w klasycznym tego słowa znaczeniu. Są ledwo zauważalne, bardzo eleganckie i naprawdę niezwykłe. Po wygojeniu białe tatuaże bardziej przypominają blizny niż ślady na skórze. Dlatego często wybierają je osoby, które lubią efekt blizn, ale boją się tego procesu.

Biały pigment wprowadzany jest głębiej niż kolorowy czy też czarny, dlatego sam proces wykonywania tatuażu powoduje więcej doznań bólowych. Rysunki są krótkotrwałe, pomimo głębokiego wprowadzenia pigmentu. Z biegiem czasu obrazy nabierają żółtawego odcienia. Powinieneś wybierać rysunki z wyraźnymi granicami, wtedy takie ozdoby ciała wyglądają dobrze. Nałożenie tatuażu białą farbą odbywa się w taki sam sposób, jak czarną. Różnica polega na głębokości wprowadzenia pigmentu pod skórę. Tusz wstrzykiwany jest na dużą głębokość, dlatego konieczne jest kilkakrotne aplikowanie, aby pigment wniknął w skórę.

W trakcie pracy tatuator dba o to, aby do kompozycji nie dostały się zanieczyszczenia, na przykład z kalki, na którą nakładany jest rysunek. Cechą białego tatuażu jest to, że taka ozdoba nie jest przewidziana dla wszystkich. Nie jest odpowiednia dla posiadaczy jasnej karnacji. Jednocześnie jest idealna dla śniadych osób. Zaletą białego wzoru jest niewidoczność. Obraz wygląda elegancko, nieuderzająco, jednocześnie nadając wizerunkowi indywidualność i styl. Powierzchnia skóry, w przeciwieństwie do blizn, pozostaje gładka.

Jak wybrać wzór na biały tatuaż?

Jeśli rysunek jest mały, jego linie można zauważyć tylko przy bliższym przyjrzeniu się, aby biały tatuaż nie przyciągał zbytniej uwagi. Z tego samego powodu obrazy i napisy w kolorze białym są uważane za bardzo osobiste: są tworzone przede wszystkim dla siebie, a nie do pokazania innym. W przeciwieństwie do klasycznych tatuaży bardzo ważna jest staranna ochrona białych pigmentów przed słońcem, mrozem i chemią, barwnik ten łatwo ulega zniszczeniu. Zwykle stosuje się go w miejscach ukrytych pod ubraniem. Na przykład na plecach, klatce piersiowej, ramionach lub wewnętrznej stronie nadgarstka.

Aby biały tatuaż wyglądał spektakularnie, eksperci zalecają wybór małych obrazów graficznych. Jednocześnie bardzo ważne jest, aby rysunek miał wyraźne kontury, które nie pozwolą na zlanie się z kolorem skóry. Zwróć uwagę na różne wzory geometryczne, ornamenty, napisy, symbole, imitacje koronek i motywy kwiatowe. Nie powinno się też robić zbyt małych białych tatuaży: najprawdopodobniej będą przypominać wady skóry: trądzik lub wysypkę. Ważna zaleta białych tatuaży: jeśli zechcesz, znacznie łatwiej będzie je usunąć lub zmienić niż klasyczny tatuaż.

Biały tatuaż – jak wygląda po latach?

Biały tatuaż wygląda szczególnie imponująco, jeśli rysunek zostanie nałożony na ciemną skórę, ponieważ dosłownie zgubi się na jasnej skórze. Jednak właściciele mlecznej skóry również mogą eksperymentować. Takie tatuaże mają drobne wady, które nieco umniejszają ich skuteczność. Jedną z najważniejszych wad jest kruchość wzoru, spowodowana zastosowaniem półprzezroczystej farby. Z biegiem czasu atrament staje się brązowy, beżowy, czyli zbliżony do naturalnego odcienia skóry. Finalny efekt jest bardzo trudny do przewidzenia.

Białe małe tatuaże znajdujące się na otwartych częściach ciała okresowo wymagają zabiegów korekcyjnych. Kruchość takich rysunków można dość łatwo wytłumaczyć: mają na to wpływ takie czynniki, jak bezpośrednie światło słoneczne, wizyta w solarium i stosowanie różnych produktów do pielęgnacji skóry. Pomimo niektórych cech, wiele współczesnych kobiet wybiera białe tatuaże, których wady są nieliczne.Takie rysunki mają bardzo nietypowy, efektowny wygląd i łatwo odróżniają ich właściciela z tłumu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj