Koty są zwierzętami, które nieustannie eksplorują i badają swoje terytorium. To ich naturalna potrzeba. Zwierzęta domowe takie jak koty nie mogą być jednak z tymi instynktami pozostawione same sobie. To, co w naturalnym środowisku pomaga im przetrwać, w warunkach domowych może być dla nich śmiertelnym zagrożeniem. Jeśli jesteś opiekunem niewychodzącego kota, powinieneś zapewnić mu takie warunki, aby z jednej strony zwierzę było bezpieczne, z drugiej zaś mogło zaspokajać swoje potrzeby.

Czy siatki ochronne są wystarczającym zabezpieczenie?

Koty uwielbiają wspinać się na podwyższenia. Z tej perspektywy mogą obserwować świat. Jeśli mieszkają w domu, czy mieszkaniu z balkonem to przestrzeń ta jest dla nich szczególnie atrakcyjna. Jednocześnie stanowi dla nich duże zagrożenia. Niewiele bowiem trzeba, aby kot stracił równowagę i spadł z dużej wysokości. Dlatego sposobem, aby zapewnić mu bezpieczne warunki, jest siatka na balkon. Dzięki takiemu rozwiązaniu kot może spędzać czas na świeżym powietrzu, a właściciele nie muszą go nieustannie pilnować i obawiać się, że zrobi dobie krzywdę.

Siatka na balkon to nic innego jak aluminiowe, czy wykonane z innego stopu metalu zabezpieczenie. W zależności od tego, jak gęsto będą utkane oczka siatki będzie ona przepuszczać mniej lub więcej światła. Jest ona z jednej strony skutecznym ograniczeniem terenu dla zwierząt domowych, z drugiej zaś nie przeszkadza w żaden sposób korzystania z tej przestrzeni.

Jak montowane są siatki zabezpieczające?

Siatki balkonowe mogą być wykonane z zakupionych w marketach materiałów i montowane samodzielnie lub zlecone specjalizującej się tego typu instalacjach firmie. Siatka zabezpieczająca może zostać stworzona z sieci rybackiej lub innego podobnego tworzywa. Trzeba jednak brać pod uwagę, jaka będzie wytrzymałość tej konstrukcji oraz zadbać o to, aby dokładnie ją zabezpieczyć. Koty mają ostre pazury dlatego siatka ochronna nie może być zbyt delikatna. Ważne jest też, aby zabezpieczenie balkonu zostało dobrze zamontowane. Wszelkie wolne przestrzenie i dziury mogą stanowić zagrożenie dla zwierzaka.

Montaż siatki balkonowej można też zlecić profesjonalnej firmie. Plusem takiego rozwiązania jest to, że zabezpieczenie zostanie idealnie dopasowane i przytwierdzone do elewacji oraz barierek. Skorzystanie z usług firmy jest też pomocne, wtedy gdy balkon ma nietypowy kształt lub zabezpieczenie montowane jest na wyższej kondygnacji. Mamy wtedy pewność, że siatka zabezpieczająca spełni swoje zadanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj