Zagęszczanie gruntu zalecane jest m.in. w przypadku budowy sieci komunikacyjnych. Jest to działanie, którego celem jest przygotowanie miejsca po to, aby to było w stanie poradzić sobie z wagą pojazdów (kilka do kilkunastu ton), jakie będą tam się poruszać.

Zagęszczarka gruntu 600 kg – gdzie można ją zakupić?

Zagęszczarka gruntu 600 kg to jedno z urządzeń, jakie zapewnia e-sklep NORWIT.PL. Tego typu maszyny mają za zadanie doprowadzić do zagęszczania podłoża. Pozwoli to na zwiększenie nośności. Zagęszczarki doprowadzają m..in. do zmniejszenia przepuszczalności wody, redukcji porowatości podłoża. Sklep internetowy Norwit.pl w swojej ofercie ma do dyspozycji poszczególne urządzenia:

  • zagęszczarka Altrad Belle,
  • zagęszczarka Bomag,
  • zagęszczarka Weber.

Rodzaje zagęszczarek

Zagęszczarka rewersyjna Weber

Sklep online Norwit.pl oferuje szeroki asortyment katalogowy. Maszyny do zagęszczania asfaltu można podzielić na dwa rodzaje:

  • zagęszczarka jednokierunkowa – pracuje tylko w jednym trybie. Porusza się do przodu. Wykorzystywana jest z reguły w miejscach, gdzie do wykonania są mniej angażujące prace.
  • zagęszczarka dwukierunkowa – dzięki wyposażeniu jej we wsteczny bieg, może poruszać się do przodu i do tyłu. Doskonale sprawdza się m.in. przy ubiciu żwiru na dużej powierzchni. Jej inna nazwa to zagęszczarka rewersyjna dwukierunkowa.

W tych drugich często montowana jest płyta tłumiąca, która sprawia, że praca operatora jest nie tylko wygodniejsza, ale mniej uciążliwa. Zagęszczarka gruntu jest konieczna przy wielu robotach ziemnych.

Ubijak skoczek w Norwit.pl

Zagęszczarka rewersyjna Altrad Belle

Sklep Norwit.pl zapewnia dostęp do poszczególnych produktów:

  • Ubijak Husqvarna LT 6005 11″ PREMIUM – waga urządzenia to 70 kg, a prędkość robocza wynosi 18 m/min. Dobra moc silnika (2,7 kW) pozwala na szybkie wykonanie powierzonych zadań. Jego szerokość robocza to aż 280 mm. Ubijak posiada wygodny uchwyt do transportowania.
  • Ubijak Wacker Neuson BS 60-4 AS 11″ – także posiada wygodny uchwyt ułatwiający transport, a także rozruch ręczny. Moc silnika to 2,7 kW, a prędkość utrzymuje się na poziomie 8,8 m/min. Jest on nieco cięższy od wyżej wymienionej maszyny, ponieważ jego waga wynosi 72 kg. Jednak nie przeszkadza w swobodnej pracy. Ubijak zapewnia taką samą szerokość roboczą.

Zagęszczarka do zadań specjalnych

Zamiast kupować walec, można zainwestować w Zagęszczarkę rewersyjną Wacker Neuson DPU 6555 HEH bez pomiaru zagęszczenia. Urządzenie, które ma silnik 1D81 S o mocy 10,1 kW, zapewniające prędkość roboczą 28 m/min. Waży ona 498 kg, jednak wygodny uchwyt ułatwia prowadzenie po gruncie. Bazuje na rozruchu elektrycznym i napędzie mechanicznym.

Z taką zagęszczarką (oraz z jej podobnymi) będzie można bez trudu poradzić sobie na dużych powierzchniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj