O wyjątkowości oddychających butów trzeba się po prostu przekonać na własnej skórze, a właściwie stopie. Szeroki wybór obuwia tego typu, którego coraz więcej można znaleźć także w polskich sklepach internetowych, pokazuje, że to nie chwyt marketingowy, ale prawdziwa rewolucja w świecie obuwia. Marki takie jak firma Geox nie bez przyczyny zjednały sobie naprawę wielu zwolenników.

Obuwie Geox — inny wymiar komfortu

Sandały Geox to bardzo chętnie wybierane przez rodziców obuwie dziecięce. Marka jednak nie tworzy tylko dla maluchów, lecz również dla dorosłych. Kluczem do jej sukcesu okazała się realna potrzeba, której dostrzeżenie zainspirowało twórcę marki do stworzenia wyjątkowych butów. Każdy z nas pewnie przynajmniej raz przekonał się, jak szybko dobre samopoczucie potrafi zepsuć wilgoć gromadząca się na stopach. Dzieje się to nie tylko w skwarne i upalne dni, lecz także kiedy zimą nosimy znacznie grubsze obuwie, a do tego zakładamy ciepłe skarpety. W trakcie ruchu temperatura naszego ciała naturalnie się podnosi. Aby wyregulować temperaturę, organizm zaczyna się pocić. Efektem jest wilgoć, pojawiająca się między innymi na stopach. Spocone stopy to nie tylko kwestia dyskomfortu, lecz także higieny i zdrowia. Wilgotne środowisko to doskonała przestrzeń do rozwoju bakterii.

Naturalnych procesów pocenia w organizmie nie zatrzymamy, możemy jednak sprawić, aby buty były oddychające, a więc miały zdolność przepuszczania tej wilgoci na zewnątrz, a dzięki temu przeciwdziałały gromadzeniu się wilgoci w bucie. Ta właśnie koncepcja stoi za filozofią marki Geox, która jako pierwsza opatentowała parę butów z podeszwą umożliwiającą przepływ powietrza.

Buty Geox — pierwsze oddychające buty

Istotę myśli, która stoi za konkretnymi projektami marki Geox odzwierciedla jej sama nazwa — to połączenie greckiego słowa „geo” (ziemia) oraz literki „x”, symbolizującej nowoczesną technologię. Geox proponuje pogodzenie dwóch żywiołów — ziemi, po której chodzimy i powietrza, którym oddychamy. Nowoczesna technologia pozwalająca produkować buty z oddychającą podeszwą to narzędzie do osiągnięcia innego wymiaru komfortu, jaki może gwarantować obuwie.

Perforowana podeszwa z membraną stanowi prawdziwy fenomen na rynku obuwniczym:

  • umożliwia stopom oddychanie,
  • zabezpiecza je przed deszczem, śniegiem, wilgocią
  • przeciwdziała poceniu się nóg,
  • chroni przed powstawaniem brzydkich zapachów,
  • przeciwdziała pojawianiu się infekcji grzybiczych.

Te buty to doskonałe rozwiązanie w przypadku osób, które mają tendencję do różnego rodzaju infekcji, zakażeń, mają słabszy system odpornościowy. Idealna konstrukcja w przypadku dzieci, których termika ciała pracuje inaczej niż w przypadku osób dorosłych. Na dobrą sprawę są to jednak buty dla wszystkich, którzy cenią sobie komfort i wygodę. Bardzo doceniają markę Geox osoby, które w obuwiu spędzają dużą część dnia i zależy im, aby zapewnić stopom jak największą wygodę, ale i przeciwdziałać ich poceniu się i powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Sprawdź: pepegi.eu/pl/producers/geox-1538574463.html

Marka Geox — wygoda nie musi oznaczać nudy

Geox sukces zawdzięcza jednak nie tylko technologii i wyjątkowej perforowanej podeszwie. Marka przez ostatnie lata udowodniła, że buty, które są wygodne, komfortowe, oddychające nie muszą być przeciętne pod względem wizualnym. Modele Geox wyróżniają się bowiem bardzo ciekawym designem, niebanalnym wykończeniem, ciekawymi fasonami. Znajdziesz tutaj zarówno buty casualowe, na co dzień, jak i bardzo wygodne buty na ważne wyjście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj