Wiosna jest w powietrzu, a to może oznaczać tylko jedno: nadszedł czas, aby wyjść na zewnątrz i przygotować podwórko na lato. Zanim przekonasz się, że dni będą długie, powietrze będzie ciepłe, a Ty będziesz chciał przebywać jak najwięcej na świeżym powietrzu, więc nadszedł czas, aby zamienić swoje podwórko w zabawną – i funkcjonalną – oazę dla Twojej rodziny.
Jeśli jednak tak jak wiele rodzin, prawdopodobnie brakuje Ci czasu i pieniędzy. To w porządku. Nie musisz wydawać tysięcy, aby sprawić, że twoje podwórko stanie się bardziej zadbane. W rzeczywistości, gdy już posprzątasz zimowe śmieci i pozbędziesz się wszystkiego, co niepotrzebnie zajmuje miejsce (jeśli próbujesz pozbyć się dużych przedmiotów, takich jak stare łodzie, zastanów się nad przekazaniem ich na cele charytatywne), z kilkoma setkami lub mniejszymi wydatkami i weekendem, możesz dodać kilka atrakcyjnych i pożytecznych funkcji do swojego podwórza.

1. Zbuduj palenisko

Ogniska są jednym z najpopularniejszych dodatków podwórkowych i to nie bez powodu. Co jest lepsze niż grillowanie przy ognisku z przyjaciółmi i rodziną, pieczenie zapiekanek i dzielenie się śmiechem? Ogniska dodają ciepła i światła na twoim podwórku, często mogą być używane przez trzy pory roku i pomagają utrzymać insekty poza domem.

Co może być lepsze?

Większość sklepów z artykułami domowymi oferuje grille, ale niektóre z trybów zasilanych gazem mogą kosztować nawet 3000 złotych, plus koszty instalacji i konserwacji. Za mniej niż 200 złotych można zbudować własny atrakcyjny, funkcjonalny i odporny na warunki atmosferyczne grill z kostki brukowej. Niektóre sklepy oferują nawet wstępnie zmontowane zestawy; wszystko, co musisz zrobić, to dostarczyć żwir do bazy i do pracy. W ciągu zaledwie kilku godzin można odpocząć przy ognisku, rozkoszując się wieczornym szaleństwem na świeżym powietrzu.

2. Zbuduj podniesiony ogród

Jeśli kochasz ideę świeżych produktów przez całe lato, ale nienawidzisz koncepcji dbałości o ogród? Rozwiązaniem może być uniesiony ogródek. Podczas gdy budowa ogrodu z podniesioną podłogą jest na początku bardziej pracochłonna niż budowa tradycyjnego ogrodu, korzyścią jest mniejsza ilość pracy przy pieleniu i pielęgnacji roślin przez cały sezon.
Podobnie jak w przypadku palenisk, często można zakupić zestawy z podniesioną podłogą w sklepach z akcesoriami domowymi i zbudować je zgodnie z instrukcjami. Aby uzyskać bardziej „zrób to sam”, z bloków żużlowych lub odpadów z tarcicy należy zbudować podest. Użyj plastiku ogrodowego u podstawy rabaty i przykryj ją ziemią ogrodową, aby utrzymać chwasty na zewnątrz i cieszyć się korzyściami płynącymi z całorocznego użytkowania ogrodu.

3. Dodaj ściółkę

Dodawanie świeżej warstwy ściółki do rabat kwiatowych, wokół drzew i krzewów oraz wzdłuż ścieżek na podwórku może natychmiast odświeżyć Twoje podwórko. Wiosną większość domów i centrów ogrodniczych ma świetne oferty na torby z ściółką, co oznacza, że za niewielkie pieniądze można natychmiastowo odnowić swoje podwórko. Ściółka pomaga również kontrolować chwasty i zatrzymywać wilgoć w glebie, więc poświęcając trochę czasu i pieniędzy, można zaoszczędzić czas i pieniądze, gdy nadchodzi lato.

4. Uzyskaj kreatywność z farbą

Farba jest niedroga, ale może nadać swojemu podwórku zupełnie nowy, jaśniejszy wygląd. Szeroki wachlarz kolorów farb w sprayu i wykończeń dostępnych obecnie na rynku pozwala na dodawanie kolorów i tekstury wyskakujących dookoła podwórza przy niewielkim wysiłku. Weź pod uwagę niektóre z tych zabawnych projektów:

  • Pomaluj doniczki na kwiaty jaskrawe kolory i ułóż je na patio lub na tarasie
  • Podaruj meblom podwórzowym lifting
  • Na tarasach lub chodnikach należy używać ciemnej farby świecącej w ciemności. Gdy słońce zachodzi, dodadzą eterycznego blasku i pomogą Ci odnaleźć drogę przez podwórze.
  • Pomaluj swój taras lub płot. Wyobraź sobie kreatywność za pomocą farb do pokładów i werandy, a następnie dodaj wzór do podłogi zamiast dywanu.

5. Dodaj oświetlenie


Oświetlenie zewnętrzne jest niezbędne, aby cieszyć się przestrzenią na podwórku – nie chcesz siedzieć w ciemności, nie chcesz też wracać do środka, gdy noc jest jeszcze młoda – więc zacznij kreatywnie podchodzić do swoich pomysłów oświetleniowych. Masz wiele możliwości oświetlenia zewnętrznego, od świateł solarnych, które nie wymagają zasilania elektrycznego, po reflektory punktowe i oprawy, które muszą być podłączone tylko do zewnętrznych gniazd. Rozważ także dodanie ciekawych akcentów – żyrandol na zewnątrz na przykrytym ganku lub białe „bajkowe światła” mogą sprawić, że nawet najbardziej nudne podwórko będzie magiczne.
Przygotowanie podwórka do letniej zabawy nie musi być drogie i czasochłonne. W ciągu zaledwie kilku dni, przy odrobinie pracy, możesz przenieść swoją przestrzeń zewnętrzną z nudnej do wow! Możesz nawet nie chcieć wracać do środka!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj