Wiosna jest w powietrzu, a to może oznaczać tylko jedno: nadszedł czas, aby wyjść na zewnątrz i przygotować podwórko na lato. Zanim przekonasz się, że dni będą długie, powietrze będzie ciepłe, a Ty będziesz chciał przebywać jak najwięcej na świeżym powietrzu, więc nadszedł czas, aby zamienić swoje podwórko w zabawną – i funkcjonalną – oazę dla Twojej rodziny.
Jeśli jednak tak jak wiele rodzin, prawdopodobnie brakuje Ci czasu i pieniędzy. To w porządku. Nie musisz wydawać tysięcy, aby sprawić, że twoje podwórko stanie się bardziej zadbane. W rzeczywistości, gdy już posprzątasz zimowe śmieci i pozbędziesz się wszystkiego, co niepotrzebnie zajmuje miejsce (jeśli próbujesz pozbyć się dużych przedmiotów, takich jak stare łodzie, zastanów się nad przekazaniem ich na cele charytatywne), z kilkoma setkami lub mniejszymi wydatkami i weekendem, możesz dodać kilka atrakcyjnych i pożytecznych funkcji do swojego podwórza.

1. Zbuduj palenisko

Ogniska są jednym z najpopularniejszych dodatków podwórkowych i to nie bez powodu. Co jest lepsze niż grillowanie przy ognisku z przyjaciółmi i rodziną, pieczenie zapiekanek i dzielenie się śmiechem? Ogniska dodają ciepła i światła na twoim podwórku, często mogą być używane przez trzy pory roku i pomagają utrzymać insekty poza domem.

Co może być lepsze?

Większość sklepów z artykułami domowymi oferuje grille, ale niektóre z trybów zasilanych gazem mogą kosztować nawet 3000 złotych, plus koszty instalacji i konserwacji. Za mniej niż 200 złotych można zbudować własny atrakcyjny, funkcjonalny i odporny na warunki atmosferyczne grill z kostki brukowej. Niektóre sklepy oferują nawet wstępnie zmontowane zestawy; wszystko, co musisz zrobić, to dostarczyć żwir do bazy i do pracy. W ciągu zaledwie kilku godzin można odpocząć przy ognisku, rozkoszując się wieczornym szaleństwem na świeżym powietrzu.

Zobacz również:  Automatyka budynkowa: zobacz na czym się opiera i jakie daje możliwości

2. Zbuduj podniesiony ogród

Jeśli kochasz ideę świeżych produktów przez całe lato, ale nienawidzisz koncepcji dbałości o ogród? Rozwiązaniem może być uniesiony ogródek. Podczas gdy budowa ogrodu z podniesioną podłogą jest na początku bardziej pracochłonna niż budowa tradycyjnego ogrodu, korzyścią jest mniejsza ilość pracy przy pieleniu i pielęgnacji roślin przez cały sezon.
Podobnie jak w przypadku palenisk, często można zakupić zestawy z podniesioną podłogą w sklepach z akcesoriami domowymi i zbudować je zgodnie z instrukcjami. Aby uzyskać bardziej “zrób to sam”, z bloków żużlowych lub odpadów z tarcicy należy zbudować podest. Użyj plastiku ogrodowego u podstawy rabaty i przykryj ją ziemią ogrodową, aby utrzymać chwasty na zewnątrz i cieszyć się korzyściami płynącymi z całorocznego użytkowania ogrodu.

3. Dodaj ściółkę

Dodawanie świeżej warstwy ściółki do rabat kwiatowych, wokół drzew i krzewów oraz wzdłuż ścieżek na podwórku może natychmiast odświeżyć Twoje podwórko. Wiosną większość domów i centrów ogrodniczych ma świetne oferty na torby z ściółką, co oznacza, że za niewielkie pieniądze można natychmiastowo odnowić swoje podwórko. Ściółka pomaga również kontrolować chwasty i zatrzymywać wilgoć w glebie, więc poświęcając trochę czasu i pieniędzy, można zaoszczędzić czas i pieniądze, gdy nadchodzi lato.

4. Uzyskaj kreatywność z farbą

Farba jest niedroga, ale może nadać swojemu podwórku zupełnie nowy, jaśniejszy wygląd. Szeroki wachlarz kolorów farb w sprayu i wykończeń dostępnych obecnie na rynku pozwala na dodawanie kolorów i tekstury wyskakujących dookoła podwórza przy niewielkim wysiłku. Weź pod uwagę niektóre z tych zabawnych projektów:

  • Pomaluj doniczki na kwiaty jaskrawe kolory i ułóż je na patio lub na tarasie
  • Podaruj meblom podwórzowym lifting
  • Na tarasach lub chodnikach należy używać ciemnej farby świecącej w ciemności. Gdy słońce zachodzi, dodadzą eterycznego blasku i pomogą Ci odnaleźć drogę przez podwórze.
  • Pomaluj swój taras lub płot. Wyobraź sobie kreatywność za pomocą farb do pokładów i werandy, a następnie dodaj wzór do podłogi zamiast dywanu.
Zobacz również:  Jak stworzyć kwitnący ogród

5. Dodaj oświetlenie


Oświetlenie zewnętrzne jest niezbędne, aby cieszyć się przestrzenią na podwórku – nie chcesz siedzieć w ciemności, nie chcesz też wracać do środka, gdy noc jest jeszcze młoda – więc zacznij kreatywnie podchodzić do swoich pomysłów oświetleniowych. Masz wiele możliwości oświetlenia zewnętrznego, od świateł solarnych, które nie wymagają zasilania elektrycznego, po reflektory punktowe i oprawy, które muszą być podłączone tylko do zewnętrznych gniazd. Rozważ także dodanie ciekawych akcentów – żyrandol na zewnątrz na przykrytym ganku lub białe “bajkowe światła” mogą sprawić, że nawet najbardziej nudne podwórko będzie magiczne.
Przygotowanie podwórka do letniej zabawy nie musi być drogie i czasochłonne. W ciągu zaledwie kilku dni, przy odrobinie pracy, możesz przenieść swoją przestrzeń zewnętrzną z nudnej do wow! Możesz nawet nie chcieć wracać do środka!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj