Stopy, to cześć ciała, o której często zapominamy podczas codziennej pielęgnacji. To duży błąd, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy nosimy grube, zakryte obuwie. Efekt? Wysuszona skóra i zrogowaciałe, popękane pięty. Można temu łatwo zapobiec, stosując pumeks. Usunie on martwy naskórek, wygładzi i przygotuje stopy na przyjęcie kremów, lub masek pielęgnacyjnych. To sposób na to, by nasze stopy wyglądały pięknie przez cały rok.

Jak dbać o stopy?

Na stopach spoczywa cały ciężar naszego ciała. Dlatego koniecznie trzeba odpowiednio o nie dbać. Pierwszym krokiem jest zmiękczenie naskórka, w czasie kąpieli w wannie lub pod prysznicem. Można również zafundować sobie specjalną kąpiel do stóp, z użyciem pachnących olejków, ziół albo octu jabłkowego. Ten ostatni, powinny stosować osoby zmagające się z nadmierną potliwością stóp. Po kąpieli, przychodzi pora usuwania zrogowaciałego naskórka. Wtedy do akcji wkraczają pumeksy. Lepiej stosować je na sucho niż na mokro. Należy pocierać stopy pumeksem w jednym kierunku, aby uniknąć efektu szorstkiej skóry. Zwykle najbardziej potrzebują tego pięty, ale także poduszki stóp. Po użyciu pumeksu, wmasowujemy w naskórek nawilżający krem, lub maskę do stóp. Można też włożyć na noc bawełniane skarpetki, co wzmocni działanie kosmetyku.

Pumeks naturalny, kwarcowy i inne

Pumeks jest naturalnym produktem pochodzenia wulkanicznego. W drogeriach dostępne są jednak pumeksy syntetyczne, o różnym poziomie twardości, w zależności od stanu naskórka stóp. Pumeksy kosmetyczne, najdelikatniejsze i o najlżejszej gradacji, dedykowane są osobom, które nie mają popękanych pięt, odcisków i łuszczącej się skóry. Stosuje się je profilaktycznie, w celu utrzymania efektów codziennej pielęgnacji. Pumeksy ostre, przeznaczone są dla osób z dużą liczbą nagniotków, i pękającymi, suchymi piętami. Za najlepsze uchodzą pumeksy kwarcowe, o średniej twardości. Kwarc jest naturalnym minerałem, przyjaznym dla naskórka. Pumeks kwarcowy ściera się na proszek w czasie używania, dlatego pozostaje czysty. Nie gromadzą się w nim żadne bakterie ani grzyby.

Pumeks czy tarka do stóp?

Zdecydowanie pumeks. Jest on dużo delikatniejszy od tarki, którą dość łatwo się skaleczyć. Pozostawia skórę gładką i miękką w dotyku. Pozwala na dokładne usunięcie zabrudzeń i wygładzi pęknięcia na piętach. Jeśli są one głębokie, jednorazowy zabieg złuszczania skóry nie wystarczy. Należy powtórzyć go kilkakrotnie, a potem wetrzeć w pięty dobry krem nawilżający.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj