Wybór odpowiednich drzwi balkonowych jest niezwykle ważną decyzją. Dobrze dobrane wpłyną nie tylko na komfort ich użytkowania, ale i estetykę całego wnętrza. Obecnie na rynku dostępne są różne rozwiązania – drzwi przesuwne, drzwi dwuskrzydłowe, a także  tradycyjne drzwi balkonowe jednoskrzydłowe. Dlaczego to dobry wybór? Czym kierować się przy dopasowywaniu drzwi balkonowych? 

Drzwi balkonowe jednoskrzydłowe — zalety i wady

Drzwi balkonowe jednoskrzydłowe to właściwie najprostsze z dostępnych obecnie rozwiązań. A jak wiadomo, bardzo często te najprostsze rozwiązania są najlepsze i zapewniają najwięcej korzyści. I bez wątpienia tak jest i w tym właśnie przypadku. Drzwi jednoskrzydłowe sprawdzą się doskonale niemal wszędzie i pasują do różnych kompozycji okiennych. Najlepiej jednak zdają egzamin w przypadku małych i średnich balkonów.

Drzwi jednoskrzydłowe są bardzo łatwe w montażu. Nie wymagają użycia żadnych skomplikowanych technologii instalacyjnych, dzięki czemu cały proces ich zakładania jest naprawdę szybki. Co więcej, są one bardzo szczelne i rzadko sprawiają kłopoty, jeśli chodzi o przepuszczalność powietrza – i to nawet po latach eksploatacji. Drzwi balkonowe jednoskrzydłowe dostępne są zarówno w wariancie rozwieralnym, jak i rozwieralno-uchylnym. Warto dodać także, że istnieje możliwość zamontowania ich w niskim progu, co znacznie zwiększa funkcjonalność i wygodę.

A czy drzwi jednoskrzydłowe na balkonie mają także jakieś minusy? Na pewno do słabszych stron tego rozwiązania można zaliczyć to, że wymiary takich drzwi są dość ograniczone, przez co nie otrzymamy tak imponującego efektu przeszklenia, jak w przypadku drzwi dwuskrzydłowych, czy też przesuwnych.

Ile kosztują jednoskrzydłowe drzwi tarasowe?

Drzwi balkonowe jednoskrzydłowe to rozwiązanie bardzo przyjazne dla portfela. W porównaniu do innych rodzajów drzwi, te są naprawdę tanie. Natomiast ich ceny nie można właściwie uśrednić, ponieważ zależna jest ona od naprawdę wielu czynników. Przede wszystkim na koszt drzwi balkonowych wpływa ich rozmiar. Im większa będzie ich powierzchnia, tym finalny koszt będzie wyższy. To samo dotyczy również rodzaju zastosowanego szkła. Wszelkie wzmocnienia i dodatkowe zabezpieczenia będą generować koszty.

O cenie drzwi balkonowych decyduje również materiał, z jakiego są wykonane. Najdroższe są oczywiście te drewniane. Jednak największą popularnością cieszą się drzwi balkonowe PCV, które są znacznie tańsze, a przy tym zapewniają doskonałą odporność na uszkodzenia i nowoczesny design.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj