Samodzielna renowacja drewnianych mebli w domu wymaga czasu i nieco pieniędzy, jednak z pewnością przyniesie ogromną satysfakcję każdemu, kto się jej podejmie. Podpowiadamy jakich narzędzi warto użyć w tym celu!

Jakich narzędzi do renowacji drewna użyć?

Zwykle zmiany kończą się przemalowaniem starych mebli lub wymienieniem którejś z jego części jak ozdobna gałka, nogi, czy materiałowe obicie. Sposobów na odnowienie jest wiele i wszystko zależy od naszej wyobraźni oraz umiejętności i budżetu, jaki na to przeznaczymy. Aby zając się renowacją drewna, musimy znać podstawy jego obróbki i posługiwania się odpowiednimi narzędziami. W sklepie oprócz dodatków, farb i akcesoriów do remontu znajdziemy podstawowe narzędzia, jednak maszyny warto kupić w sklepie z modelami od renomowanych producentów, jak JP-Tech, gdzie znajdziemy profesjonalne maszyny (np. https://jptech-maszyny.pl/wiertarki-stolowe-kolumnowe-do-metalu).

Jakich narzędzi użyć?

Warto przemyśleć zakup elektronarzędzi, które znacznie przyśpieszają prace i ułatwiają sam proces obróbki. Kupienie narzędzi wysokiej jakości będzie dobrą inwestycją. Rozważmy zakup przede wszystkich takich elektronarzędzi jak:

  • szlifierka – użyjemy jej do szlifowania, przecinania materiałów a także polerowania lub ich czyszczenia. Możemy wybrać podstawową wersję szlifierki lub rozbudowaną (np. szlifierka kątowa lub stołowa).
  • pilarka – zastępuje model tradycyjny znacznie ułatwiając pracę. Są modele przeznaczone zazwyczaj do cięcia metalu lub drewna. Kupując pilarki musimy zwracać uwagę na jej parametry (moc, wydajność, sposób zasilania).
  • wiertarka i wkrętarka – w majsterkowaniu jest to jedno z podstawowych narzędzi, które muszą mieć odpowiednią moc, system regulacyjny i moment obrotowy. Pamiętajmy o odpowiednich wiertłach, które różnią się od siebie grubością i przeznaczeniem.

Maszyny do drewna - kupuj online na JP-Tech

Renowacja drewnianych mebli nowym hobby

Z potrzebnymi narzędziami możemy przystąpić do renowacji. Oczyśćmy powierzchnię drewnianych mebli ze starych warstw farby, lakieru lub zabrudzeń. Możemy do tego wykorzystać wspomnianą wcześniej szlifierkę lub papier ścierny. Możemy użyć także różnych farb oraz impregnatów. Przykręcić nowe elementy dekoracyjne lub obicie. Możliwości jest wiele. Kiedy renowacja staje się nowym hobby, często nadajemy nowe życie nie tylko starym meblom, ale także tym  dostępnym w sieciówkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj