Ogrzewanie podłogowe zyskuje uznanie wśród użytkowników. Należy bowiem do jednych z najbardziej efektywnych, a domownikom gwarantujących wysoki komfort termiczny. Ten system grzewczy można zainstalować praktycznie w dowolnym pomieszczeniu, ale to tylko część z jego zalet. Co jeszcze wyróżnia podłogowe ogrzewanie? Dla kogo będzie to odpowiednie rozwiązanie? Sprawdzamy!

Ogrzewanie podłogowe – czym się charakteryzuje?

Instalacja ogrzewania podłogowego zostaje w całości ukryta pod podłogą. Dzięki temu domownicy zyskują nie tylko miejsce na ścianach, które nie są już ograniczone żadnymi grzejnikami. Przede wszystkim ciepło jest rozprowadzane równomiernie.

Bardzo ważne jest również to, że w przypadku ogrzewania podłogowego występuje korzystny rozkład temperatury. Najcieplej jest przy podłodze, a nieco niższa temperatura notowana jest przy suficie. Dla człowieka to zdrowy i komfortowy rozkład temperatury.

Boso po podłodze

W przypadku tradycyjnych systemów grzewczych przy podłodze odczuwane bywa zimno, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym. Im wyżej, tym robi się cieplej, a czasami wręcz za gorąco. Nie jest to ani komfortowe, ani zdrowe. Poza tym domownicy, którzy lubią po domu chodzić na bosaka, raczej sobie na to nie pozwolą, bo przypłacą to zdrowiem.

Dzięki ogrzewaniu podłogowemu można zrezygnować z kapci, a nawet skarpet, i przemieszczać się po całym domu lub wybranych pomieszczeniach właśnie na bosaka. Dla stóp jest to wręcz korzystne. Ten efekt szczególnie doceniamy w łazience, gdy wychodzimy z kąpieli bądź spod prysznica.

Ciepło i zdrowo!

Instalacja ogrzewania podłogowego, do której niezbędne elementy można znaleźć na stronie https://econovli.pl/, nie powoduje nieustannego ruchu powietrza, co ma miejsce w przypadku ogrzewania konwekcyjnego. Brak tego efektu sprawia, że krążenie kurzu wraz z groźnymi dla zdrowia drobnoustrojami zostaje zminimalizowane. Tę zaletę doceniają przede wszystkim alergicy, osoby zmagające się z astmą czy też schorzeniami reumatologicznymi. Szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, gdy objawy chorób się nasilają.

Duża dowolność aranżacyjna

Atut, który docenia wiele osób, a o którym już wspomniano, to duże możliwości aranżacyjne. Na tradycyjne grzejniki trzeba bowiem wygospodarować całkiem sporo miejsca na ścianie, co oznacza niemałe ograniczenia w wystroju poszczególnych wnętrz. Instalacja podłogowa, jak sama nazwa wskazuje, znajduje się pod podłogą, dzięki czemu pozostałe powierzchnie pozostają wolne.

Można pozwolić sobie na wymarzone elementy wyposażenia, szukając inspiracji np. na stronie https://ihome24.pl/. Możliwości jest bardzo dużo!

System instalacji podłogowej, jeśli jest dobrze dopasowany, a za jego wykonanie biorą się fachowcy, staje się inwestycją na długie lata użytkowania. Domownicy nie muszą się martwić o częste awarie, a użytkowanie „podłogówki” jest proste, komfortowe i bezproblemowe nawet dla starszych osób. Weźmy je zatem pod uwagę, jeśli szukamy alternatywy dla tradycyjnych źródeł grzewczych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj