Próbując znaleźć czas na ćwiczenia, spać spokojnie i zjeść zbilansowaną dietę może być męczące. Jeśli praktykujesz medytację, nawet tylko przez pięć minut dziennie, możesz przywrócić równowagę w swoim życiu.

Gdy już przyzwyczaisz się do medytacji, możesz poświęcić kilka chwil w ciągu dnia na rewitalizację siebie i zdobycie energii do kontynuowania. Tylko niektóre z korzyści, które zauważysz, będą naturalnie prowadzić do innych.

Zmniejsz stres:

Nawet kilka cichych chwil medytacji może złagodzić stres, a w rzeczywistości regulować mózg, aby był spokojniejszy. Jest to idealne rozwiązanie dla osób wykonujących pracę pod wysokim ciśnieniem, osób, które cierpią z powodu lęku i mają problemy z byciem w stanie spoczynku.

Wiele rzeczy w naszym życiu powoduje stres, pieniądze, nasze dzieci, praca, szkoła, cicha medytacja pomoże Ci natychmiast. Medytacja może zmniejszyć objawy zaburzeń lękowych, takich jak fobie i paranoje, lęki społeczne, zachowania obsesyjno-kompulsywne i ataki paniki.

Pomoże Ci to lepiej spać, pomoże Ci jeść zdrowsze pokarmy i obniżyć ciśnienie krwi. Może również odsunąć Cię od samoleczenia, spożywania alkoholu lub zażywania narkotyków.

Pomaga w skupieniu uwagi:

Kiedy jesteśmy zrelaksowany, zazwyczaj pozwalamy sobie na rzeczy, które nas niepokoją. Kiedy medytujemy, pozwalamy sobie na to, żebyśmy odpuścili, co oczyszcza nasze umysły i daje nam możliwość skoncentrowania się na tym, czego potrzebujemy.

Możemy medytować i osiągnąć jednomyślną uwagę, której potrzebujemy, aby dokończyć to, co musimy zrobić. Medytacja koncentracyjna odbywa się poprzez skupienie się na pojedynczym przedmiocie, frazie lub pomyśle. Istnieją również utwory muzyczne, które mogą w tym pomóc.

Kiedy to zrobisz, ćwiczysz swój umysł, aby się skupić i będziesz w stanie lepiej skupić się i lepiej skoncentrować tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne. Jest to ważne dla prowadzenia pojazdów, wysoko wyspecjalizowanych zawodów, takich jak chirurgia, ale także dla tych z nas, którzy mają problemy z koncentracją.

Sprawia, że jesteśmy szczęśliwi:

Spokojny umysł to szczęśliwszy umysł. Możesz znaleźć większy spokój wewnętrzny tylko poprzez medytację kilka minut dziennie. To świetny sposób, aby poradzić sobie ze złością i urazami, pomóc Ci przejść przez ciężki dzień w pracy, poradzić sobie z dziećmi lub po prostu zmniejszyć stres, który sprawia, że jesteśmy napięci i zmęczeni.

Medytacja pomoże Ci zmierzyć się z przeszkodami i pomoże Ci reagować na stres życia. Będziesz spokojniejszy i szczęśliwszy i mniej skłonny do reakcji gniewem lub surowością. Na świecie jest tego mnóstwo, nie potrzebujemy go więcej.

Może Ci pomóc z bólem:

Używanie medytacji do leczenia bólu daje Ci kontrolę. Używanie tradycyjnych leków działa tylko tak długo, aż będziesz musiał zwiększać dawkę. Są one wciągające i złe dla Ciebie.

Używając świadomej medytacji możesz uspokoić i spowolnić swój umysł i oddech. Daje Ci to szansę na usunięcie bólu, którego możesz doświadczać i odciągnięcie uwagi od niego.

Możesz również ustabilizować swój umysł i skupić się na obszarze, gdzie ból występuje i zobaczyć, czy się zmienia. Nawet kilka minut medytacji może pomóc Ci skoncentrować się na bólu, zrelaksować umysł i ciało oraz złagodzić ból.

Samoświadomość:

Medytacja to coś więcej niż tylko relaks. Pozwala uświadomić samego siebie. Spowalniasz swój umysł, oddychanie, jesteś spokojny i stajesz się jednym z samym sobą.

Możesz wyłączyć wszystkie inne głosy i dźwięki z zewnątrz, wyłączyć stres i długą listę rzeczy, które musisz zrobić i po prostu oddychać. To tutaj możesz zdecydować, czy pozwolić umysłowi odejść pustym, czy skupić się na sobie.

Dawanie sobie miłego odpoczynku na plecach podczas porannej lub wieczornej medytacji może być ogromnym zastrzykiem energii, która pomoże ci w poczuciu własnej wartości.

Poświęć czas:


Jest to łatwe do zrobienia, gdy tylko przyzwyczaisz się do medytacji. Daj sobie trochę przerwy, kiedy jej potrzebujesz lub kiedy możesz. Kiedy jesteś przyzwyczajony do medytacji, możesz do niej wracać w pracy, jeżdżąc w obie strony pomiędzy domem a pracą, przed łóżkiem lub po tym, jak wstaniesz rano.

Księgarka

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj