Spinki do mankietów to akcesoria, które mają większą moc niż może się wydawać na początku. Jak dobrze wiedzą mistrzowie dżentelmeńskich wyrobów… diabeł tkwi w szczegółach. Małe szczegóły naprawdę robią wielką różnicę, więc dla wszystkich noszących garnitury nadszedł czas, aby zwrócić uwagę na proste i zaprojektowane akcesoria dla mężczyzn. W końcu istnieje niewiele przykładów męskiej biżuterii, które są mniejsze, a jednak bardziej znaczące niż spinki do mankietów.

Traktuj spinki do mankietów ślubne poważnie!

Mając to na uwadze, zachęcamy Cię do połączenia mankietów, pokazania swojego charakteru i dodania wyrafinowanej szczypty osobowości do każdej formalnej okazji. Zamiast traktować je jako dodatek, pomyśl o swoich spinkach do mankietów jako o istotnej i cennej możliwości stylizacji. Spinki do mankietów ślubne są zarówno funkcjonalne jak i dekoracyjne, pozwalając Ci być pragmatycznym i wyrazistym za pomocą jednego prostego detalu. Spinki do mankietów są dla nas mini dziełem sztuki, które musi spełniać ważne zadanie… łączyć mankiety.

Historia spinek do mankietów

Spinki do mankietów ślubne są stałym elementem męskiego stylu od prawie 800 lat. Praktyka noszenia spinek do mankietów rozpowszechniła się i stała się wszechobecna w XIX wieku. Pod koniec okresu wiktoriańskiego spinki do mankietów i spinki do koszul były niezbędne w garderobie każdego dżentelmena. Większość spinek do mankietów w tamtym okresie była nadal wykonywana podobnie jak w XVII wieku, z dwoma ozdobnymi tarczami połączonymi ogniwem. Chociaż wkrótce mężczyźni mieli łatwiejszy czas, aby ubrać się rano.

W latach dwudziestych projektanci biżuterii wynaleźli słupek T i zawiasy typu flip. W latach trzydziestych pojawiły się zatrzaskowe spinki do mankietów. Popularność koszuli zapinanej na guziki w latach 60-tych i 70-tych zmniejszyła popyt na spinki do mankietów. Od lat osiemdziesiątych XX wieku francuskie koszule do mankietów ponownie wróciły do męskich szaf i są obecnie popularne wśród wszystkich grup wiekowych, od starszych panów po młodych profesjonalistów, jako narzędzie wyróżniające i dodające charakteru do stroju.

Kiedy nosi się spinki do mankietów?

Spinki do mankietów są najczęściej noszone na formalne wydarzenia, wesela i do stroju biznesowego. Powinny być noszone, gdy pełny garnitur lub marynarka są częścią ogólnego stroju.

Jakie koszule wymagają spinek do mankietów?

To, czy spinki do mankietów są wymagane, zależy od noszonej koszuli. Aby ocenić, czy powinieneś nosić zestaw, czy nie, spójrz na mankiety koszuli. Jeśli nie mają one guzików lub mają podwójne mankiety, prawdopodobnie dobrym pomysłem jest założenie spinek do mankietów.

Jak stylizować spinki do mankietów

Czarny krawat: Na najbardziej formalne okazje, takie jak te, które wymagają garnituru na kolację, bogaty ton i gładkie spinki do mankietów dodadzą wyrafinowania Twojemu strojowi. Połącz je z kilkoma spinkami do koszuli i ewentualnie spinką do klapy. Trzymaj się jednego wyboru metalu, na przykład miedzi lub złota. Połączone kształty i autentyczność materiału dodadzą Twojemu strojowi wyrafinowania.

Jaki rodzaj spinek do mankietów wybrać.

Studowe spinki do mankietów: Określamy je jako nasze spinki do mankietów z solidnym trzonem i postrzegamy je jako nasz podstawowy projekt. Nie posiadają one żadnych ruchomych części i można je szybko i łatwo wprowadzić przez mankiet. Trwałe, sparowane i bezproblemowe, są to doskonałe spinki do mankietów na wszystkie okazje – od spotkania biznesowego po sprawy formalne.

Łańcuszkowe spinki do mankietów: Podstawą łańcuchowych spinek do mankietów są dwa końce połączone łańcuchem. Ten styl jest bardziej tradycyjnym stylem spinek do mankietów i daje nieco luźniejsze dopasowanie – dobry wybór, jeśli tradycyjne opcje są zbyt ograniczające.

Spinki do mankietów z końcówką kulistą:Podobnie jak standardowe spinki do mankietów z solidnym trzpieniem lub ćwiekiem, spinki do mankietów z końcówką kulistą nie posiadają żadnych ruchomych części. Zamiast tego styl ten wykorzystuje kulistą główkę przymocowaną do pręta z tyłu. Dzięki sztywnemu korpusowi spinki kulka po prostu przeskakuje przez mankiet i trafia na miejsce. Wykorzystaliśmy ten projekt, aby ułatwić odwracalny projekt, który może być noszony na dwa sposoby.

Kulkowe spinki do mankietów: to najczęstszy typ spinek do mankietów. Ten styl zazwyczaj posiada pewną formę dekoracyjnych detali po jednej stronie i mały klips w kształcie pocisku po drugiej. Wąski cylinder na rewersie obraca się, aby przewlec go przez otwory w mankietach koszuli, gdzie można go przekręcić z powrotem na miejsce w celu zabezpieczenia. Nasze spinki do mankietów William są idealne dla facetów, którzy lubią ścisłe dopasowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj