Panowie coraz chętniej dbają o swój styl i wygląd. Odważniej dobierają stroje nie tylko na wielkie wyjścia. Bez względu na okazję, strój powinien być nienaganny, schludny, a coraz częściej oryginalny. Garnitur od zawsze kojarzył się z elegancją. Jeszcze kilkanaście lat temu zakładany był głownie na konkretną okazję, głównie wesela. Dziś garnitur stał się synonimem elegancji i nowoczesnego wyglądu. Aby zadbać o każdy detal swojej stylizacji, warto dobrać najdrobniejsze elementy garderoby.

Czym jest butonierka?

Na lewej klapie marynarki znajduje się charakterystyczne nacięcie. W tańszych markach jest to zwykle ozdobny ścieg, który imituje wejście do „kieszonki”. W markowych modelach brzegi nacięcia są obszywane ręcznie, co wyróżnia je od popularnych tanich marynarek w sieciówce. To jest właśnie butonierka. Dawniej służyła do zapinania marynarki pod samą szyję, jednak z czasem jej funkcja znacznie się rozwinęła. W związku z tym, że moda ewaluuje, fason marynarek uległ zmianie. Dziś zapinają się znacznie niżej, jednak charakterystyczna dziurka pozostała. Jeszcze kilka lat temu nacięcie to nikogo specjalnie nie interesowało. Od kilku lat jednak rośnie zainteresowanie detalami, które mogłyby nadać mężczyźnie charakteru i oryginalności.

Czym wypełnić?

Kilka lat temu charakterystyczna dziurka na klepie była z reguły przykrywana przez bukieciki z kwiatów, niekoniecznie gustowne. Przypomnij sobie Pana Młodego na ślubie…Pamiętasz, prawda? Widok więdnącego pęku kwiatków na klapie nie wyglądał estetycznie. Czasy się zmieniły, a moda ciągle nas zaskakuje. Dziś dbamy o idealny wygląd, stąd butonierka stała się elementem kreatywności ludzi mody.

Obecnie w dobrych sklepach możemy znaleźć kilka drobiazgów, które ozdobią butonierkę. Świetnym elementem dekoracyjnym są wszelkie metalowe przypinki, przypominające wyglądem biżuterię. To dyskretny dodatek, który dodatkowo może nieść ze sobą przesłanie. Jeśli lubisz piłkę nożna, czy żużel znajdź w internecie miniaturkę i przypnij do klapy. Takie gadżety można również wykonać samemu, jednak należy pamiętać o estetyce wykonania. Innym pomysłem są maleńkie kwiatki z filcu, aksamitu czy bawełny. Takie elementy znajdziesz na stronach z rękodziełem. Spinki supełki to kolejny z pomysłów na przyozdobienie butonierki. Kiedyś służyły głównie do zdobienia mankietów, dziś ich przeznaczenie się poszerzyło. Ogromna kolorystyka to zaleta, gdyż każdy mężczyzna może dobrać odpowiedni kolor do skarpetek czy krawata. Podstawowy i  zawsze modny dodatek to kwiat. Może nie bukiecik jak za dawnych czasów. Pojedyncza orchidea czy stokrotka na pewno doda uroku stylizacji. Należy jednak pamiętać, by kontrolować świeżość kwiatka. Zwiędnięty trzeba wyrzucić, gdyż będzie wyglądał nieestetycznie.

Ciekawe informacje na temat butonierek: https://stylowymag.pl/butonierka-co-to-takiego-41269

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj