Świat zapachów od wieków fascynuje człowieka. Już dawniej wierzono, że właściwy aromat kreuje nasz nastrój, a praktyczna aromaterapia i dziś znajduje szerokie zastosowanie w naszym domu. Również architekci wnętrz wiedzą, że dom to miejsce, gdzie właściwy zapach może zachęcić do mieszkania lub wręcz odwrotnie. Obecnie, możesz w prosty sposób dobrać swój ulubiony aromat i cieszyć się zapachem np. yankee candle. Zapachy do domu obejmują różne rodzaje np. olejki zapachowe i korzystają z wielu różnych nut zapachowych. Dzięki nim, możesz stworzyć dom, jaki pragniesz. Jakie są rodzaje zapachów do domu? Jakie są ich zalety? Jak doskonale dobrać ten właściwy?

Zapachy i ich rodzaje – oddziaływanie zapachu

Znasz to uczucie, gdy czując np. zapach kawy, odczuwasz błogość, a gdy czujesz np. dym z ogniska to cię odrzuca? Są ludzie, którzy kochają zapach wanilii i tacy, którzy jej nie cierpią. Jednak nawet współczesna nauka dowodzi, że niektóre zapachy np. ziół mają charakter uspokajający, a inne potrafią nas pobudzić.

Nic dziwnego, że zapachy do domu to również środek do osiągnięcie konkretnego celu. Obecnie, do naszego domu czy mieszkania możemy nabyć wiele różnych produktów. Należą do nich m.in. odświerzacze powietrza, olejki zapachowe, perfumy, dyfuzory, świece zapachowe, świece sojowe, kadzidełka, spraye, wtyczki, podgrzewacze, saszetki czy potpourri. To, jaki rodzaj, jakie kategorie zapachowe oraz jakie konkretne marki wybierzesz – zależy jedynie od twoich preferencji i potrzeb.

Zalety zapachów do domu

Dostępne obecnie zapachy do domu są naturalne i bezpieczne, ale to nie jest ich jedyna zaleta. Głównymi zaletami takich zapachów jest to, że tworzą odpowiedni nastrój, a także zmieniają klimat danego wnętrza. Sprawiają, że mamy większą chęć i przyjemność przebywania w domu, w którym ładnie pachnie. Odnosi się to do nas i do naszych gości.

Zapachy to świetne narzędzie do aromaterapii, znane od wieków, więc jeśli chcesz się lepiej poczuć – wybierz odpowiedni zapach.

Dzięki zapachom, utrzymujemy także czystość we wnętrzach, gdyż eliminują one bakterie i nieprzyjemne wonie.

Świadomie operuj zapachem

Jaki jednak dokładnie zapach do domu wybrać? Jakie będą te najbardziej polecane produkty?

Jest kilka zasad, których warto przestrzegać. Na początek, dobieraj zapachy do stylu wnętrza, jego charakteru. Bardziej nowoczesne przestrzenie lepiej uwypuklić zapachami mocnymi, a do wnętrz rustykalnych i romantycznych dobrać bardziej kwiatowe aromaty. Nie zapominaj, że każde pomieszczenie to inna kraina! W każdej z nich powinien być odpowiedni zapach. Zadbaj zatem, aby odpowiednie z nich znalazły się w łazience, sypialni czy kuchni.

Dobieraj zapachy indywidualnie pod swoje potrzeby i preferencje i nie bój się eksperymentować i sprawdzać, jaki zapach odpowiada ci najbardziej.

Przy wybieraniu zapachów, uważaj jednak jeśli w domu masz zwierzęta. Niektóre bowiem z nim mogą być drażniące lub wręcz niebezpieczne dla twojego pupila. Dlatego zwracaj uwagę na etykiety takich produktów.

Poza tym – baw się zapachami i sprawdzaj jak pasują do ciebie i twojego domu! Nie martw się – zawsze możesz je zmienić na inne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj