Waginoplastyka to zabieg, który polega na skorygowaniu szerokości pochwy. Do jej rozciągnięcia, dochodzi najczęściej w wyniku porodu, gdzie nierzadko mamy do czynienia z uszkodzeniem pochwy. Ta medyczna procedura wpływa nie tylko na poprawę wyglądu okolicy intymnej, lecz dzięki niej możliwe jest znaczna poprawa życia seksualnego. Jak przebiega plastyka pochwy i czy warto się na nią zdecydować?

Zabieg waginoplastyki, bywa nazywany również uelastycznieniem, ponieważ wpływa na poprawę napięcia mięśni pochwy. Szacuje się, że około 90% kobiet w wyniku porodu, doznaje mniejszych lub większych uszkodzeń pochwy, przez co zabieg ten coraz bardziej zyskuje na popularności. Dzięki plastyce pochwy, kobieta ma szanse na możliwość odczuwania silnych doznań seksualnych, nawet po kilku porodach. Ważne jest, aby zabieg był wykonywany przez profesjonalny zakład jak: https://medifem.pl/ginekologia-plastyczna-chirurgia/waginoplastyka/. Należy nadmienić również, że wbrew obawom kobiet, zabieg ten nie jest przeciwskazaniem do następnej ciąży.

Plastyka pochwy – przeciwskazania

Istnieje niewiele przeciwskazań do tego zabiegu. Spośród nich wymieniamy m.in.:

  • planowana w najbliższym czasie lub potwierdzona ciąża,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • nowotwór,
  • ogólnie pojęty zły stan zdrowia.

Waginoplastyka – jak wygląda zabieg?

Dla wszystkich kobiet, które obawiają się bólu mamy dobrą wiadomość. Zabieg wykonywany jest w ogólnym znieczuleniu, chociaż niektóre przypadki dopuszczają możliwość znieczulenia miejscowego. Plastyka pochwy trwa od 90 do 120 minut. Lekarz w trakcie zabiegu, nacina tylną powłokę wejścia do pochwy, następnie usuwa nadmiar tkanki. Etap końcowy polega na zszyciu wejścia do pochwy, używając do tego wchłanianych szwów, których nie trzeba ściągać. Zabieg to również doskonałe rozwiązanie, jeżeli chcemy pozbyć się blizn poporodowych.

Plastyka pochwy: rekonwalescencja

Rekonwalescencja po zabiegu trwa zazwyczaj około 2 miesiące. Po tym okresie możliwy jest powrót do aktywności seksualnej. Wizyta kontrolna odbywa się po upływie 7 dni od zabiegu.

Przez około 2 tygodnie mogą utrzymywać się takie dolegliwości jak: obrzęk, ból, podwyższona temperatura ciała lub zasinienie. W tym okresie szczególnie ważne jest dbanie o higienę krocza.

Waginoplastyka – efekty

Efekty po zabiegu potrafią być imponujące. Najbardziej pożądanym efektem rzecz jasna, jest zmniejszenie szerokości pochwy oraz zwiększenie napięcia jej mięśni. Dodatkowym atutem takiego zabiegu jest poprawa estetyki miejsca intymnego. Wisienką na torcie, jest znaczna poprawa życia seksualnego i większe doznania podczas stosunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj