Narzuty na kanapy, sofy i łóżka były wykorzystywane już wiele lat temu. Narzuta na łóżko to element, który powinien znaleźć się w każdym mieszkaniu, zwłaszcza na łóżku w sypialni, ale również w salonie, by chronić kanapę przed wszelkimi zabrudzeniami. Zastanawiasz się, jak dobrać idealną narzutę? Czym się kierować w trakcie wyboru? Podpowiadamy w naszym artykule!

Narzuty na łóżko pełnią przede wszystkim funkcję ochronną.

Narzuta na łóżko – zalety

Narzuty są elementem ułatwiającym funkcjonowanie w każdym domu. Można je wykorzystać nie tylko w sypialniach, ale też jako narzuty na wersalki albo sofy. Są dobrym sposobem na osiągnięcie w przestrzeni szybkiego ładu. Ważne jest także ich stylowe wykończenie, które pozytywnie przekłada się na cały wystrój pomieszczenia. Jednak najważniejszą cechą narzuty jest ochrona kołdry i poduszek przed brudem. Chronią one też inne meble (np. sofy), wydłużając w ten sposób czas ich użytkowania i poziom higieny. Odwiedź www.lozkoholicy.pl i przejrzyj wysokiej jakości narzuty.

Dobieranie narzuty – czym się kierować?

Zastanawiasz się, jak dobrać narzutę na łóżko? Po pierwsze, materiał, z którego jest wykonana, powinien być odpowiednio gruby, by nie zsuwał się z łóżka i dobrze do niego przylegał. Przed zakupem konieczne jest wymierzenie mebla, na którym ma się znajdować narzuta. Najlepiej, gdy jest ona o 20 cm dłuższa i szersza od łóżka, ponieważ dzięki temu nie będzie się zsuwała i przykryje całą powierzchnię. Mniejsza narzuta na łóżko jest przeznaczona do jednoosobowych modeli. Z kolei do typowego łoża małżeńskiego konieczne jest dobranie znacznie większego rozmiaru. Dobrym wyborem są naturalne tkaniny takie jak płótno bawełniane i kreton, ponieważ są one miłe w dotyku i świetnie przepuszczają powietrze. Dodatkowo łatwo się je prasuje. Kolejną bardzo polecaną opcją jest welur.

Po drugie, narzuta powinna odpowiadać oczekiwaniom wizualnym i wystrojowi wnętrza. Kolor jest oczywiście kwestią indywidualnego gustu, a szeroki wybór narzut w sklepach z pewnością odpowie na potrzeby wszystkich klientów, nawet tych najbardziej wymagających. Wybrany artykuł powinien być dopełnieniem wyglądu pokoju, w którym się znajduje. Jednocześnie powinien być nieco większy od wymiarów samego łóżka, ale jednocześnie nie powinien być na tyle duży, by sięgać podłogi, bo będzie to nie tylko nieestetyczne, ale także niehigieniczne.

Od Twojego wyboru zależy to, czy pomieszczenie stanie się jedyne w swoim rodzaju i będzie bardziej zachęcać innych do przebywania w nim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj