Piękne, gęste i lśniące włosy są naturalną ozdobą każdej kobiety. Potrafią dodać nie tylko uroku, ale i charakteru – szczególnie te kręcone. Kręcone pasma to, bowiem fryzury z włosów do ramion bardzo pożądane dawniej i dziś. Niemniej jednak, często używanie lokówki niszczy włosy poprzez bardzo wysoką temperaturę. Natomiast jest sposób na to, aby zachować zdrowe włosy i móc je codziennie kręcić.

Jak zakręcić włosy na noc?

Lokówka nie jest wcale niezbędnym narzędziem do zakręcania włosów. W domu mamy dostępne rzeczy, aby sprawnie otrzymać wymarzone loki. Codzienne używanie lokówki bądź prostownicy prowadzi, bowiem do poważnych uszkodzeń poprzez otwarcie łusek włosa. Dlatego też, na ratunek przychodzi jedna z popularnych technik, a więc kręcenie włosów na noc – z pewnością pozwoli to utrzymać włosy w dobrej kondycji, ale również i zaoszczędzić sporo czasu w ciągu dnia.

Niemniej jednak, przed przystąpieniem do procesu kręcenia włosów należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji pasm włosów. Oznacza to, że jeśli chcemy uzyskać piękne i sprężyste loki należy:

  • unikać odżywek i szamponów emolientowych – prawdą jest, że odżywka, jak i szampon świetnie wygładzą strukturę włosów poprzez ich dociążanie. Niemniej jednak, przy kręceniu te kosmetyki się nie sprawdzają, ponieważ dociążone włosy szybko opadają i tym samym loki ulegają prostowaniu,
  • unikać ciężkich pianek do włosów i lotionów – stosowanie tych kosmetyków będzie skutkowało podobnym efektem co w przypadku produktów emolientowych – włosy będą wyprostowane.
  • Unikać olejowania pasm – olejki nadadzą połysk, ale też skutecznie obciążą włosy.

Kręcenie włosów na noc – jak to zrobić?

Samo kręcenie włosów na wałkach, papilotach czy sznurku od szlafroka jest niewystarczające. Przede wszystkim trzeba dobrze przygotować włosy do tego zabiegu – aby były lekkie i puszyste. Dlatego też najlepsze efekty kręcenia uzyskamy, jeśli uprzednio użyjemy:

  • produktów proteinowych – dodają włosom objętości, miękkości i skutecznie je odżywiają. Kosmetyki te będą szczególnie pomocne dla osób mających włosy niskoporowate,
  • lekkie produkty, które utrwalą skręt – ważne jest, aby nie używać kosmetyków, które skutecznie dociążą strukturę włosa. Natomiast lekkie mgiełki pomogą nadać odpowiedni skręt,
  • suchy lakier/suchy szampon – to stosunkowo nowa sztuczka, którą kochają influencerki. Preparaty te dodają dużej objętości i podkreślają skręt włosów.

Jak zakręcić włosy bez lokówki – instrukcja krok po kroku

Zrobienie loków jest naprawdę proste. Nie musimy mieć specjalnych i profesjonalnych przyrządów, wystarczy bowiem pasek od szlafroka, który daje te same efekty. Trend ten jakiś czas pojawił się na Tik Toku i do dziś jest popularną metodą kręcenia włosów – wyjaśnia Marzena Czarnecka – redaktorka portalu: https://wyszukana.com.pl/. Proces kręcenia jest banalnie prosty. Najpierw używamy odpowiednich kosmetyków, aby pasma były lekkie. Następnie pasek od szlafroka należy założyć tak samo jak zwykłą opaskę. Dzielimy włosy na dwie części i każdą z nich zawijamy na pasek, począwszy od niewielkiego pasma włosów tuż przy twarzy. Z każdym kolejnym zawinięciem należy starannie dobrać kolejne pasmo. Co do zasady – im mniej będzie dobranych włosów, tym drobniejsze będą loki. Końcówki włosów zwiąż gumkami do włosów i gotowe. Jeśli wolisz fale, to wystarczy zwinąć od razu całe pasma włosów.

Sposoby na kręcenie włosów bez lokówki

Niemniej jednak, sposobów na zrobienie pięknych i sprężystych loków jest wiele, nie tylko dzięki paskowi szlafroka. Okazuje się, że świetnie się sprawdza również opaska, która będzie najlepszym rozwiązaniem dla osób, które mają cienkie, rzadkie i krótkie włosy. Im cieńsza będzie opaska, tym drobniejsze będą loki. Co ciekawe, coraz częściej słyszy się, że loki równie świetnie wychodzą poprzez założenie skarpety. Co więcej, takie rozwiązanie pozwoli na przyjemny i głęboki sen. Wystarczy, bowiem podzielić włosy na kilka pasm – tutaj również sprawdza się zasada im cieńsze pasma, tym drobniejsze loki. Do każdego pasma należy przyłożyć skarpetę i zamocować ją u nasady włosów przy pomocy gumki, następnie należy z zawinąć pasmo wokół skarpety i spiąć gumką. Jaki będzie efekt końcowy? Piękne loki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj