Ze względu na rosnące zainteresowanie technologią Ambilight, większość osób kojarzy listwy LED z dodatkowymi efektami świetlnymi, które umilają oglądanie filmów. Należy jednak pamiętać, że w praktyce listwy LED są wykorzystywane przede wszystkim do podświetlenia ekranu i jeżeli dojdzie do ich uszkodzenia, konieczne będzie skorzystanie z usług serwisu lub wymienienie telewizora na nowy. To jednak wiąże się z dużymi kosztami, dlatego na początek lepiej spróbować naprawić telewizor.

Na szczęście w zdecydowanej większości przypadków istnieje możliwość wymienienia uszkodzonej listwy TV, która odpowiada za jego podświetlenie. W tym przypadku trzeba jednak trzymać się zasady, aby kupować wyłącznie wysokiej jakości części zamienne od sprawdzonych dostawców. Dzięki temu naprawiony telewizor posłuży przez długi czas, a jakość podświetlenia nie będzie ustępowała fabrycznym rozwiązaniom.

Popularne usterki telewizorów LED

Jedną z najczęściej występujących usterek w nowych telewizorach jest uszkodzenie podświetlenia matrycy, co przekłada się na konieczność wymienienia listwy LED. W tym przypadku zdecydowanie warto skorzystać z usług doświadczonego serwisanta, który podczas prac ostrożnie usunie uszkodzoną listwę i zamontuje nową.

Największy wybór listew TV LED

Jeżeli natomiast chodzi o ceny listew, są one bardzo zróżnicowane w zależności od tego, czy klient zamawia pojedyncze listwy, czy zestawy składające się z dziesięciu sztuk. Na szczęście sam zakup jest o tyle prosty, że na stronie popularnego sklepu internetowego z takim asortymentem można znaleźć informacje, do jakich modeli telewizorów pasuje konkretna listwa. Eliminuje to ryzyko nietrafionych zakupów.

Klienci, którzy mieli okazję skorzystać z tej oferty, zgodnie potwierdzają, że jakość listew jest na wysokim poziomie, a ich ceny bardzo atrakcyjne. Szczegóły oferty znajdziesz na stronie https://listwy-tvled.impelshop.com/, gdzie można od razu złożyć zamówienie na potrzebne produkty.

Pomoc w doborze odpowiedniego podświetlenia to telewizora

Może się jednak okazać, że w przypadku nietypowych modeli telewizorów trudno będzie samemu znaleźć idealną listwę. W takim przypadku zawsze jednak można skorzystać z pomocy sprzedawcy, który pomoże w dobraniu listwy. W celu przyspieszenia całego procesu należy od razu podać markę oraz model telewizora. Informacje te dostępne są w ustawieniach sprzętu lub w instrukcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj