Portfel stanowi przykład regularnie używanego akcesorium. Nie tylko przechowa niezbędne karty i dokumenty, ale może też pełnić funkcję ozdobną i podkreślić gust jego właściciela. Jeśli rozpatrujesz zakup męskiego portfela jako upominek dla bliskiej Ci osoby – podpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas wyboru właściwego rozmiaru i modelu.

Czym kierować się podczas wyboru męskiego portfela?

Jeżeli beneficjent rzadko używa gotówki i preferuje płatności zbliżeniowe – wówczas bezpieczniej celować w kompaktowy rozmiar. Męskie portfele z reguły występują w kieszonkowej postaci, co ułatwia przechowywanie w spodniach, kurtce czy marynarce.

Stosownie do norm zawartych w ID-1 ISO/IEC 7810 karty kredytowe, dowód osobisty czy prawo jazdy mają wymiary 53,98 x 85,60 mm. Większość pozostałych kart (podarunkowe, lojalnościowej, identyfikatory firmowe itp.) mają zbliżone rozmiary. To powoduje, że większość przegródek jest do nich dostosowana.

W przypadku, gdy portfel ma także pomieścić polski paszport lub dowód rejestracyjny – wówczas należałoby sięgnąć po większe modele. To pozwoli zorganizować wszystkie niezbędne dokumenty w jednym miejscu.

Kompaktowe portfele męskie to synonim stylu

Jeśli wiesz, że obdarowywany mężczyzna jest entuzjastą eleganckich dodatków – wówczas zdecydowanie warto sięgnąć po kieszonkowy model portfela. Dzięki temu zyskasz pewność, że będzie on doskonale prezentował się zarówno podczas umieszczenia go w marynarce czy garniturowych spodniach. Efekt wypychania kieszeni może być równoznaczny z niedbalstwem i brakiem przywiązania do szczegółów.
To właśnie dodatki i akcesoria niekiedy zdradzają prawdziwy gust właściciela. Dlatego też zdecydowanie lepiej sięgnąć po skórzane portfele męskie niż typowo sportowe z wytrzymałego materiału przypominającego kodurę.

Galanteria skórzana to zakup na wiele lat

Portfele męskie ze skóry, np dostępne na Skorzany.com, to często wybierane akcesoria zwłaszcza jako forma prezentu. Dlaczego wybór skórzanego modelu to słuszny kierunek, co zyska Twój beneficjent? Oto kilka przykładów:

– trwałość. Skórzane dodatki takie paski, torebki czy portfele cechują się długą żywotnością. To powoduje, że jednorazowy dłuższy zakup pozwala w dalszej perspektywie na oszczędności. Nie ma bowiem konieczności na wymianę tych elementów co sezon. Produkty ze skóry z pewnością sprawdzą się przez kilka lat przy właściwej eksploatacji.

– elegancja. Portfele męskie czy damskie oraz torby ze skóry pięknie się starzeją. Sztuczne materiały takie jak np. skaja dość szybko pękają, a to znacząco wpływa na estetykę tych dodatków. W przypadku skóry czas niejednokrotnie działa na korzyść posiadanych przedmiotów – jest to szczególnie widocznie na brązowej galanterii skórzanej. Z biegiem lat patynieje i nabiera szlachetnego koloru.

– produkt premium. Wyroby skórzane są odpowiednio droższe niż ich zamienniki z tanich materiałów, niemniej jednak wysoka jakość jest widoczna już na pierwszy rzut oka. Jeżeli zatem wiesz, że obdarowana osoba przywiązuje wagę do dodatków wysokiej jakości – wybór takiego męskiego portfela będzie dobrym posunięciem.

Portfel męski to ponadczasowa forma prezentu

Jeżeli chcesz sprawić prezent bliskiemu Ci mężczyźnie – portfel będzie stanowił przykład uniwersalnego podarunku na każdą okazję i niezależnie od wieku. Powyższe wskazówki należy potraktować jako przykładowe propozycje, nad którymi warto się zastanowić przed zakupem portfela. Dzięki temu zyskasz pewność, że bliska Ci osoba z pewnością będzie korzystać z Twojego upominku przez długi czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj